wesele

Pojęcie wodzireja na wesele pojawiło się już dawno. Jaka jest współczesna rola wodzireja, co robi, czym się zajmuje, czy warto go zatrudnić na wesele bądź inną imprezę ?

Czym zajmuje się na weselu wodzirej ?

Współcześnie zespoły muzyczne, bądź duety DJ Wodzirej na wesele często posiadają w swoim składzie wyspecjalizowaną osobę w postaci wodzireja. Jego główne role to:

  • witanie Młodej Pary i gości na początku wesela,
  • wznoszenie toastów przy stołach,
  • zaproszenie gości na pierwszy taniec,
  • prowadzenie podziękowań dla Rodziców,
  • organizacja oczepin,
  • prowadzenie zabaw i konkursów weselnych,
  • kontakt i współpraca z fotografem, kamerzystą na wesele oraz personelem sali celem jak najlepszej koordynacji imprezy, 
  • zapowiadanie niestandardowych niespodzianek (pokaz barmański, pokaz sztucznych ogni i inne).

Jaki powinien być wodzirej na wesele

Z pewnością osobą wodzireja na wesele powinna być osoba, która cechuje się komunikatywnością, poprawną wymową, optymizmem i energią. Wodzireja można także nazwać konferansjerem, czy animatorem, bo też te role pełni. Nie bez znaczenia jest “zimna krew”, którą cechuje się dobry wodzirej. Potrafi on zatuszować w humorystyczny sposób ewentualne wpadki i potknięcia nie tylko swoje, ale personelu, czy Pary Młodej. Nie bez znaczenia jest odpowiednia, kulturalna prezencja, wysoka kultura osobista, pewność siebie i komunikatywność. 

Wodzirej na wesele a wizja “nasz klient nasz Pan”

Czy wodzirej weselny spełnia wszystkie prośby i zachcianki klientów, czy li Pary Młodej ? To zależy. Do oczywistych oporów wobec klientów można zaliczyć niechęć do organizowania niesmacznych i żenujących konkursów. Zdarzają się sytuacje, iż wizja wodzireja i Pary Młodej co do przebiegu wesela są bardzo rozbieżne. Wobec tego dobrze przedwcześnie, przed umową ustalić zarys usługi i oczekiwania.

Czy Wodzirej jest od razu didżejem na wesele ?

Nie zawsze, ale w przeważającej ilości przypadków wodzirej także zna się na sztuce didżejskiej. Jest tak dlatego, iż często wodzirej prowadzi wesela w pojedynkę i wówczas musi być także didżejem. Jeśli wodzirej nie jest didżejem, to takowego musi ze sobą zabrać na imprezę.

Wodzirej na wesele cena

To zaczynają się schody w jednoznacznym ustaleniu jaki jest koszt wodzireja na wesele. Jeden liczy sobie 2500PLN, inny 5000PLN, także ciężko to wszystko zamknąć w cenniku. Jedno pewne, że jeśli wodzirej dobrze się sprawuje i ma dużo poleceń, to zapewne nie będzie tani. Jednak biorąc pod uwagę wagę samej usługi i jej wpływ na jakość wesela, warto rozważyć ile jesteśmy przeznaczyć na wodzireja weselnego.

Ile kosztuje niesprawdzony Wodzirej na wesele

To ile kosztuje wodzirej na wesele możemy sprawdzić prosząc o wysłanie oferty. Jednak to ile kosztować nas będzie niskiej jakości wodzirej, trudne jest do wyceny. Nerwy, słaba impreza, chęć zapomnienia a nie wspominania wesela mogą być skutkiem, jeśli ktoś mówiąc wprost zawali poprowadzenie imprezy. Zatem życzmy Wam dobrego, może nie najtańszego, ale jednak sprawdzonego wyboru osoby wodzireja na wesele.

You may also like