ślub

Niegdyś prezenty ślubne miały formę rzeczową – chętnie wręczano parze młodej różnego typu sprzęty domowe, RTV czy zastawy stołowe. Dziś jednak upominki rzeczowe ustąpiły miejsca prezentom w formie pieniężnej. Gotówkę najczęściej wkłada się bezpośrednio do koperty, w której umieszczamy także kartkę z życzeniami dla młodej pary. Warto zadbać o właściwie przechowywanie upominków, kupując odpowiednie pudełka na koperty.

Dlaczego pudełka na koperty to must-have każdej pary młodej?

W ferworze emocji i wszechobecnym gwarze, jaki panuje na weselu, trudno zadbać o to, aby upilnować wszystkie prezenty. Problem narasta, jeśli decydujemy się zaprosić dużą liczbę gości na ślub i przyjęcie weselne. Zdecydowana większość z nich wręczy nam kopertę, którą – niestety – bardzo łatwo jest zgubić. Oczywiście, warto za prezenty weselne uczynić odpowiedzialną jedną osobę, jednak i jej będzie trudno zapanować nad wszystkim bez odpowiedniego narzędzia, jakim jest pudełko na koperty. Do pudełka na koperty wszyscy goście mogą wrzucać prezenty, jakie przygotowali dla pary młodej. Dzięki temu unikamy ryzyka zgubienia jakiejkolwiek koperty. Pudełko na koperty kosztuje niewiele, natomiast stanowi swoistą ochronę, zwłaszcza jeśli jest zamykane na kłódkę. Możemy zdecydować się na zakup różnego typu pudełek na koperty, które będą idealnie pasować do pozostałych dekoracji czy do kolorystyki przyjęcia.

Pudełko, które spełni oczekiwania każdej pary

Pudełka na koperty można wykonać we własnym zakresie – choć nie jest to trudne zadanie, coraz więcej par młodych decyduje się korzystać z gotowych rozwiązań. Powodem jest fakt, iż dzięki temu można zaoszczędzić sporo cennego czasu, którego przed samym weselem zwykle bardzo nam brakuje. Samodzielne stworzenie pudełka na prezenty wymaga opracowania koncepcji, zebrania niezbędnych materiałów i wykonania podstawowych prac ręcznych. Dlatego też nawet osoby z dużym talentem artystycznym wolą kupić gotowe modele niż tworzyć je we własnym zakresie. Jakie pudełko na koperty wybrać? Obecnie mamy dostęp do wielu modeli, które z całą pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających par. Ich kolorystyka, sposób wykończenia czy dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że każdy znajdzie idealne pudełko dla siebie. Alternatywą dla tradycyjnych pudełek mogą być wiklinowe koszyki bądź drewniane skrzyneczki, które idealnie sprawdzą się na przykład na weselach w stylu boho. Pamiętajmy jednak o ich zakupie, bowiem bez pudełek na koperty trudno będzie zadbać o bezpieczeństwo prezentów.

You may also like