urodziny

Wielu osobom talerzyki urodzinowe kojarzą się z papierowymi lub plastikowymi, giętkimi spodkami, które trudno podnieść wraz z zawartością tak, aby wszystkiego z nich nie wysypać. Tymczasem współczesne talerzyki jednorazowe potrafią zachwycić nie tylko designem, ale i walorami użytkownymi. Są solidne i sztywne, zupełnie jak tradycyjna zastawa stołowa. W kontekście organizacji przyjęć mają jednak znacznie więcej walorów.

Talerzyki urodzinowe – sprzątanie bez zmywania

Pierwszy powód, dla którego na przyjęcie zamiast zwykłej zastawy warto wybrać talerzyki urodzinowe z papieru lub plastiku to wygoda – brak konieczności zmywania wszystkich wykorzystanych naczyń. Jednorazowy serwis, jak sama nazwa wskazuje, po użyciu po prostu wyrzuca się do kosza na śmieci. W przypadku dużych przyjęć, na których obecne są dziesiątki osób, jest to rozwiązanie na wagę złota. 

Talerzyki urodzinowe – kiedy nawet największa zastawa stołowa nie wystarczy

Mało kto posiada w swoim domu zastawę stołową na więcej niż 12 osób. Tymczasem organizując przyjęcie często zaprasza się na nie znacznie większą liczbę gości. Zakup kolejnego serwisu obiadowego po to, aby ugościć ich wszystkich jest zupełnie bezsensowny, bo przecież kolejne takie samo przyjęcie może już się nie wydarzyć. Idealnym rozwiązaniem takiego problemu są więc talerzyki urodzinowe w wersji papierowej lub plastikowej, które da się nabyć w dowolnej ilości, a później wyrzucić i nie martwić się o ich przechowywanie. 

Talerzyki jednorazowe jako ozdobne nakrycie stołu

Wygląd talerzyków urodzinowych będzie szczególnie istotny dla dzieci i nastolatków, które przywiązują dużą wagę do organizacji przyjęć tematycznych, związanych z jednym wybranym motywem. Dziewczynki mogą planować urodziny z motywem podwodnego świata syrenki, a chłopcy z motywem kosmicznych podróży rakietą. Współczesne modele talerzyków jednorazowych pozwalają dopasować je idealnie do pozostałych elementów dekoracji sali, w której odbywa się przyjęcie. Natomiast na przyjęcia dla osób dorosłych można wybrać talerzyki bardziej klasyczne lub nawet stylizowane na wyszukaną zastawę tradycyjną ze złotymi zdobieniami. 

Urodzinowe talerzyki jednorazowe są bezpieczniejsze

Ostatni powód, dla którego warto wybrać talerzyki urodzinowe z papieru lub plastiku – zwłaszcza na przyjęcie dla dzieci – to bezpieczeństwo. Taka zastawa nie stanowi żadnego zagrożenia nawet dla maluchów, które trudno jest na takim przyjęciu opanować. Plastik i papier nie tłuką się, są lekkie i nie powodują żadnych urazów. Stanowią więc strategicznie bezpieczny wybór na przyjęcie urodzinowe dla dzieci.

You may also like