dres

Czy wysoka jakość ubrań oraz ich przystępna cena mogą iść ze sobą w parze? Pozornie można stwierdzić, że niekoniecznie. Dowodem tego mogłyby być coraz bardziej liczne marki modowe szyjące w Polsce, które nawet za ubrania z kategorii basic oczekują kilkaset złotych. Jednak nie jest to wcale regułą! Wśród polskich marek, które szyją w granicach kraju, a do szycia wykorzystują sprawdzone materiały, również znaleźć można takie, w których z jakością idzie stosunkowo niska cena. Dlaczego ubrania szyte w Polsce tyle kosztują i gdzie szukać tych bardziej na naszą kieszeń?

Ubrania szyte w Polsce, ceny z kosmosu

Zanim wyjaśnimy sobie, dlaczego polskie marki są jednymi z droższych, przyjrzyjmy się temu co sprawia, że czołowe sklepy sieciowe mogą pochwalić się bardziej przystępnymi cenami niż marki sprzedające ubrania szyte w Polsce. Na koszt ubrania składa się w dużej mierze koszt produkcji, na który składają się również koszty pracy. Stąd powszechna, ale coraz częściej krytykowana tendencja do przerzucania produkcji do krajów rozwijających się. Z wielu powodów szycie tam jest tańsze – kraje rozwijające się zachęcają zachodnich producentów do współpracy, kusząc niskimi kosztami. Te z kolei wynikają z faktu, że wynagrodzenia pracujących tam osób znajdują się na bardzo niskim poziomie. Stąd możliwość zachowania wysokiej marży – przynoszący marce zyski, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracy. 

Ubrania szyte w Polsce – jak to działa? 

Marki szyjące w Polsce korzystają z pracy świadczonej przez lokalne szwalnie, których dotyczą obowiązujące na terenie kraju przepisy. Kodeks pracy reguluje warunki pracy oraz wynagrodzenie. Dlatego wybierając droższe ubrania szyte w Polsce, wspieramy polską gospodarkę i mamy gwarancję, że osoby szyjące nasze ubrania pracują w godnych warunkach. Jedną z marek sprzedających ubrania szyte w Polsce, jest marka odczapy.pl. Wśród ich propozycji znaleźć można wygodne, dzianinowe i bawełniane ubrania na wiele okazji. W asortymencie posiadają także ubrania z materiałów z bambusem oraz konopiami, dzięki czemu są one jeszcze bardziej trwałe.

You may also like