kominek

Kominki wolnostojące coraz częściej pojawiają się w naszych domach i zazwyczaj stanowią główną ozdobę salonu. Można przy nich grać w planszówki w gronie rodzinnym, urządzać niezapomniane kolacje we dwoje czy relaksować po ciężkim dniu pracy. Nadają wnętrzom wyjątkowego klimatu jednak warto pamiętać o tym, że pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną!

Własny kominek w domu to marzenie wielu osób. Dobrze wiedzieć, że nie potrzeba wiele trudu i zachodu by je zrealizować! Świetnie nadają się do tego wolnostojące piece kominkowe! O czym warto wiedzieć przed zakupem kominka?

Kominek wolnostojący – jakie daje korzyści?

Kominki nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Wystarczy wspomnieć o wspólnych wieczorach w gronie najbliższych lub Świętach Bożego Narodzenia. Wigilia przy kominku, na dodatek obok udekorowanej choinki i wśród świątecznych prezentów nie ma sobie równych.

Piec wolnostojący lub koza mają wiele zalet i… sporą przewagę nad tradycyjnymi kominkami w zabudowie, kominkami narożnymi czy piecami kaflowymi wolnostojącymi. Niezwykle istotne jest to, że idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń. Ich duży wybór sprawia, że piec wolnostojący możemy dopasować do każdego wnętrza. Może mieć różny kształt i być wykonany z różnych materiałów. Kominki wolnostojące kozy produkowane są zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Nie jest do nich potrzebne kosztowna zabudowa, a montaż i instalacja są niezwykle proste.

Kupujesz piec kominkowy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Kominek wolnostojący może służyć do ozdoby jednak nie warto zapominać o tym, że stanowi też źródło ciepła. Jeśli chcemy, by dodatkowo ogrzewał dom, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc. Wówczas piec kominkowy powinien mieć taką wydajność by bez problemu ogrzać pomieszczenie, w którym się znajdzie. Obecnie produkowane piece są dostępne w szerokiej gamie, dzięki czemu nie ustępują pod tym względem kominkom tradycyjnym. Są też ekonomiczne. Dla wygody użytkowania spore znaczenie może mieć sposób, w jaki dokłada się opał do kominka. Szeroki wybór sprawdzonych, nowoczesnych kominków znajdziesz na stronie https://www.defrohome.pl/k,2,kominki-wolnostojace.html.

Kominki z żeliwa wizualnie bardziej nadają się do tradycyjnych, klasycznych wnętrz natomiast te wykonane ze stali świetnie wkomponowują się w nowoczesny wystrój. Użyty materiał wpływa jednak również na funkcjonalność pieca kominkowego.

Urządzenia z żeliwa mają większą zdolność akumulacji ciepła niż stalowe. Jednak także w przypadku stalowych komory paleniskowe są fabrycznie wyłożone materiałem akumulującym ciepło.

You may also like