vps

Nie da się ukryć, że obecnie na całym rynku panuje ogromny wybór serwerów VPS. Usługi hostingowe przeżywają prawdziwy rozkwit, a związane może być to chociażby z faktem, że coraz więcej osób decyduje się na otworzenie i rozpoczęcie własnej działalności właśnie w sieci. Z pewnością jest to sposób względnie bezpieczny, a także gwarantujący szybki sukces. Niemniej jednak już na samym początku trzeba zmierzyć się z wyborem odpowiedniego serwera VPS. Tak więc czym się kierować?

Serwer VPS – dzielony czy dedykowany

Wybierając serwery VPS trzeba się przede wszystkim zastanowić, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby względem przestrzeni w Internecie. Do wyboru mamy bowiem zarówno serwery dedykowane jak i współdzielone. Już same ich nazwy wiele wyjaśniają. Serwer dedykowany jest niezwykle zaawansowaną i funkcjonalną maszyną, która w całości dedykowana jest klientowi. Może on więc korzystać z jego pełnych możliwości. Niemniej jednak są one dość trudne w obsłudze, a także zwykle o wiele droższe, z tego też względu polecane są przede wszystkim witrynom starszym, które generują już pokaźny ruch na stronie. Tanie VPS współdzielone są z kolei idealnym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero co wchodzą na rynek. Mimo tego, że przestrzeń dyskowa dzielona jest z innymi użytkownikami, to jednak serwery te są tańsze i równie wydajne.

Jaki jest dobry serwer VPS?

Dobre serwery VPS cechują się przede wszystkim stabilnością oraz niezawodnością. To właśnie od tych dwóch parametrów zależy to, czy nasza witryna lub sklep internetowy będzie rzeczywiście przedsięwzięciem bezpiecznym, a także przyjaznym użytkownikom. Tak więc trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy serwer VPS wolny jest od jakichkolwiek zakłóceń i przerw, które mogłyby wpłynąć na funkcjonalność naszej witryny. Nawet zbyt powolne ładowanie się zawartości strony skutecznie zniechęci potencjalnych klientów, więc niezbędne jest dokładne zapoznanie się ze specyfikacją serwera, zanim zdecydujemy się na zakup.

Co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając serwer VPS?

Serwery VPS posiadają różne parametry i specyfikację. Chcąc wybrać najlepsze rozwiązanie dla własnej witryny, trzeba również uwzględnić:

  • zakres oferowanej pamięci RAM- by strona ładowała się szybko i sprawnie wraz z całą zawartością
  • przestrzeń dyskowa SSD- by można było bez problemu zmieścić niezbędne pliki
  • możliwości konfigurowania- parametr ten powinien cechować się funkcjonalnością, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań klienta, czyli użytkownika danego serwera VPS.

You may also like