sofa

Sofa skórzana chesterfield to najbardziej klasyczna forma sofy w tym stylu.

Klasyczna sofa chesterfield posiada grube pikowane oparcie i mięsiste grbe pikowane podłokietniki. Oparcie i podłokietniki są tej samej wysokości.

Czasami również w klasycznych modelach sofa skórzana chesterfield może posiadać również pikowane siedzisko.

Historia skórzanej sofy chesterfield

Historia powstania sof chesterfield nie jest jednoznaczna i osoby zajmujące się tym tematem mają rozbieżne zdania na ten temat. Najczęściej przyjmuje się, że pomysłodawcą powstania sof chesterfield był IV hrabia rodu Chesterfield Philip Dormer Stanhope’a. Hrabia żył w latach 1694 – 1773 i przyjmuje się, że zamówił on u lokalnego rzemieślnika wygodna kanapę. Efektem pracy miały być już legendarne sofy chesterfield.

Jednakże faktem historycznym jest ż e w 1800 roku Oxford English Dictionary uznało słowo “Chesterfield” za synonim skórzanej kanapy.

Dlaczego słowo Chesterfield miało być synonimem skórzanej kanapy?

Pierwsze kanapy chesterfield, tapicerowane były skórą naturalną i przez wiele lat były wykonywane wyłącznie ze skóry.

Obecnie na rynku dostępne są modele sof chesterfield tapicerowanych skórą, oraz tapicerowanych tkaniną: pluszem velvetem, czy welurem.

Należy jednak przyjąć, że sofa skórzana chesterfield jest najbardziej klasyczną odsłona sofy w tym stylu.

Dlaczego warto wybrać sofę skórzaną chesterfield?

Skórę naturalną uważa się za najbardziej szlachetny rodzaj tapicerki. Skóra jest produktem naturalnym. Każdy błam jest inny i posiada drobne znamiona. Dzięki temu tapicerowany skórą mebel jest unikatowy i niepowtarzalny

Skóra naturalna jest elastyczna i przyjemna w dotyku. Dzięki temu meble bardzo długo wyglądają praktycznie jak nowe. Skóra po naciągnięciu będzie powracała do stanu pierwotnego dzięki temu nasze meble będą cały czas zachowywały swój pierwotny wygląd.

Skóra naturalna współpracuje z otoczeniem – mówimy, że skóra oddycha, dostosowuje się do temperatury otoczenia, pochłania i wydala wilgoć, a więc sprzyja regulacji wilgotności w naszym domu.

Ponieważ sofa skórzana chesterfield nie pochłania kurzu ani dymu papierosowego, a przy okazji jest łatwa w utrzymaniu czystości i konserwacji dlatego uważa się meble skórzane za przyjazne alergikom uczulonym na kurz czy roztocza.

Sofa skórzana chesterfield przy odpowiedniej pielęgnacji jest meblem bardzo trwałym Skóra naturalna zapewni, że mebel będzie wyglądał elegancko przez wiele lat.

Sofa skórzana chesterfield jaki model?

Na samym początku opisaliśmy model sofy skórzanej chesterfield, który jest najbardziej klasyczny.

Kolejnym modelem klasycznym będzie sofa skórzana chesterfield typu uszak. To bardzo popularny model , który posiada wysokie pikowane oparcie zakończone charakterystycznymi “uszami”.

Sofa skórzana chesterfield może być również sofą glamour. Wystarczy dodać do sofy guziki kryształowe. Możemy również do naszej sofy dodać funkcję spania.

Funkcja spania daje nam dodatkową możliwość np.: przenocowania naszych gości.

Podsumowując sofa skórzana chesterfield to bardzo dobry wybór ponieważ skóra naturalna powoduje, że nasz mebel będzie wyglądał luksusowo i elegancko. Ponadto będzie bardzo łatwy do utrzymania w czystości co jest ważne zwłaszcza dla osób z alergią, z dziećmi, oraz w domach w których są zwierząta. Skóra jest materiałem bardzo trwałym dlatego meble skórzane to zakup na wiele lat i pomimo, że meble takie są droższe w chwili zakupu ich trwałość na pewno nam to zrekompensuje.

Sofy skórzane chesterfield dostępne są w wielu kolorach i rodzajach skór. Mogą posiadać opcję spania zarówno do okazjonalnego spania jaki i do spania codziennego lub pojemnika np.: na pościel.

You may also like