sofa

Granatowa sofa chesterfield to hit ostatniego roku. Jest to połączenie wręcz idealne. Trudno odmówić elegancji granatowej sofie chesterfield, a w towarzystwie złotych dodatków wygląda po prostu po królewsku.

Co to jest sofa chesterfield?

Sofa chesterfield to charakterystyczna dla stylu angielskiego sofa z głęboko pikowanym oparciem i bokami.. Sofa ta czasami posiada również pikowane siedzisko. Historia tego mebla sięga XVIII wieku, a wciąż stanowi charakterystyczny element wyposażenia angielskiego salonu.

Od tego czasu sofa chesterfield doczekała się sporej liczby modeli, które różnią się między sobą ale wszystkie zachowują istotne dla stylu chesterfield cechy.

Jak wygląda klasyczna sofa chesterfield?

Najbardziej klasyczna sofa chesterfield ma konstrukcję kubełkową. Oparcie i podłokietniki sa tej samej wysokości. Zarówno oparcie jak i podłokietniki są głęboko pikowane, a pikowanie wykończone jest guzikiem Guzik z reguły pokryty jest tą samą skórą lub tkaniną co sofa.

Pierwsze modele sof chesterfield tapicerowane były skórą naturalną. Skóra naturalna jako tapicerka w tych sofach jest wykorzystywana również obecnie, ponieważ skóra posiada doskonałe właściwości i jest bardzo trwała i elegancka.

Drugim klasycznym wzorem dla sof chesterfield są sofy chesterfield Uszak. Są to sofy w których pikowane oparcie jest wysokie i zakończone charakterystycznymi uszami, tak jak w popularnych fotelach “uszakach”.

Skąd popularność granatowej sofy chesterfield ?

Kolor granatowy jest kolorem związanym z elegancją i jednocześnie bezpieczeństwem. Sofa chesterfield również kojarzona jest z luksusem, elegancją i bezpieczeństwem, które jest wpisane w sam styl angielski.

Czy granatowa sofa chesterfield może mieć tylko klasyczną formę?

Nie granatowa sofa chesterfield może mieć nie tylko bardziej finezyjną formę niż opisane klasyczne, może też być tapicerowana tkaniną np,: welurem, velvetem, czy pluszem. Wszystko zależy od tego co klient preferuje.

Jeżeli do tego wybrana przez nas tkanina będzie miała połysk stworzymy granatową sofę chesterfield w stylu glamour.

W jakich kolorach dobrać dodatki do granatowej sofy chesterfield?

Do koloru granatowego zdecydowanie pasują dodatki w kolorze złota i srebra. Idąc dalej tą kolorystyką do granatowych sof pasują takie kolory jak miodowy złoty, musztardowy, czy delikatny szary, gołębi.

Granatowe sofy chesterfield odnajdują się również w ciemniejszym zestawieniu na przykład z ciemną, wręcz butelkową zielenią.

Czy granatowa sofa chesterfield to dobry wybór?

Kolor granatowy jest dla nas naturalny. W modzie, w aranżacji wnętrz pojawia się od dawna i powraca w różnych odcieniach.

Pantone Color Institute ogłosił w 2020 roku kolor ciemno niebieski kolorem roku, a w kolorach 2021/2022 wśród wytypowanych kolorów pojawił się już granat.

Dlatego decydując się na granatową sofę chesterfield możemy być spokojni, że to dobry wybór i, że będzie modny jeszcze długo. Ponadto kolor granatowy, ciemno niebieski należy do kolorów klasycznych i nie powinien się nam szybko znudzić

You may also like