smartfon

Aplikację Instagram instaluje coraz więcej osób. Konta posiadają zarówno osoby prywatne, jak i publiczne. W aplikacji można znaleźć także wiele celebrytów i gwiazd, które pokazują swoją codzienność. Cele posiadania konta na IG są różne. Wiele osób prowadzi konto hobbystycznie, ale zdarza równie często, że Instagram zakładają firmy lub osoby, które pracować w charakterze influencera. Z Instagramem związane są takie pojęcia jak profil prywatny i profil publiczny. Prywatność konta jest bardzo ważną kwestią. Jeśli zastanawiasz się, jak włączyć konto prywatne w aplikacji Instagram, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele praktycznych porad i cennych wskazówek dotyczących prywatności na Instagramie. 

1. Co to jest Instagram?

2. Jak zmienić ustawienia prywatności na Instagramie?

3. Czy warto ustawić konto prywatne na Instagramie? 

Co to jest Instagram?

Jak ustawić konto prywatne na Instagramie? Warto sobie przypomnieć, czym w ogóle jest Instagram. Jest to serwis społecznościowy, z którego korzysta coraz więcej osób. Co sprawia, że jest tak popularny? Cele i potrzeby są różne. Niektórzy decydują się tylko na obserwowanie innych interesujących profili, które zawierają wartościowe treści. Ale większość osób pragnie wypromować swoja twórczość szerszej publiczności lub dzielić się zdjęciami ze swoimi bliskimi. Te dwa cele determinują, czy konto lepiej zostawić prywatne, czy publiczne. Jeżeli jednak wpadnie Ci do głowy kupowanie like na instagramie pamiętaj że musisz mieć publiczne konto na Instagramie. Z pewnością z czasem spotkasz się także z tym tematem, ponieważ jest to prosty sposób na zwiększenie fejmu.

Jak zmienić ustawienia prywatności na Instagramie?

Zastanawiasz się, jak zmienić ustawienia prywatności? Przede wszystkim, jeśli chcesz mieć prywatne konto, otwórz aplikację Instagram. W prawym górnym rogu wybierz ikonę przypominającą sylwetkę człowieka. Na ekranie profilu wybierz Ustawienia i następnie opcję „Prywatność i bezpieczeństwo”. Finalnym krokiem jest wybranie opcji “prywatne konto”. To już wszystko! To naprawdę bardzo proste. Pamiętaj, że kupowanie followersów na instagramie wymaga zmiany ustawień prywatności na konto publiczne.

Czy warto ustawić konto prywatne na Instagramie? 

Nie każdy wie, że można sprawić, zdjęcia będą niewidoczne dla obcych. W dzisiejszych czasach prywatność jest bardzo cenna. Dobrze wiedzieć, że jest możliwość ustawienia profilu prywatnego na Instagramie. Możliwe jest także takie ustawienie, żeby nie dało się wyszukać konta przez osoby trzecie. Jeśli nie życzysz sobie, że inny użytkownicy komentowali Twoje zdjęcia, wybierz opcję “Wyłącz komentowanie”. Jeśli cenisz sobie swoją prywatność, warto ustawić profil prywatny.

You may also like