modelka

Bal karnawałowy to idealna okazja do wystąpienia w nowej kreacji. Mężczyźni przywdziewają zazwyczaj dosyć klasyczne stroje – składające się z garnituru, koszuli oraz krawata albo muszki, ale panie stawiają na bardziej kreatywne podejście do swojej stylizacji. Płeć „piękna” ma także nieco więcej możliwości, jeśli chodzi o wpływ na swój wygląd – może podwyższyć się obcasami lub założyć wyszczuplającą sukienkę wieczorową dla puszystych.

Słowo „karnawał” prawdopodobnie pochodzi od włoskiego sformułowania carne levare, które oznacza „pożegnanie mięsa” (nawiązuje do zbliżającego się postu). To czas beztroskiej zabawy i szaleństwa, szczególnie w „roztańczonym” Rio de Janeiro. Polskie „zapusty” polegają przede wszystkim na tradycyjnych lub przebieranych balach – biesiadnicy odziewają się w wytworne, wieczorowe stroje bądź kostiumy, które powinny zamaskować ich tożsamość albo kojarzyć się z postacią z popkultury. Jak jednak ubrać się na przyjęcie, stawiając na „klasyczną” sukienkę?

Oryginalne sukienki wieczorowe na bal karnawałowy 

Okres „zapustowych” zabaw to dobry pretekst, by nieco zaszaleć ze swoim wyglądem. Chociaż zwykle można wybierać neutralne, ale ładne kreacje, tym razem warto nadać im więcej koloru i charakteru. Ciekawy design czy odważny odcień nie są zarezerwowane tylko dla szczupłych osób – wiele sklepów internetowych (takie, jak firma M&Sz) oferuje sukienki wieczorowe dla puszystych, które odbiegają od tradycyjnej, jednak trochę nudnej czerni. Pomimo tego, że bale są przede wszystkim zapełnione modelami maxi, w sieci znajdzie się także wersje mini czy midi.

Aby wypaść jak najlepiej, warto dobrać strój do posiadanych dodatków, cery i koloru włosów. Jeśli chodzi o cieplejsze barwy, blondynkom poleca się pudrowe i nieco dziewczęce róże, które sprawią, że twarz nabierze młodzieńczej energii. Naturalny seksapil brunetek zostanie z kolei podkreślony, gdy postawią na czerwień – od ciemnego bordo po jasną „krew”. Co istotne, nie trzeba rezygnować z jaśniejszych modeli w obawie o pogrubienie sylwetki, ponieważ niektóre z nich są specjalnymi, wyszczuplającymi sukienkami wieczorowymi dla puszystych.

„Idealna” sukienka wieczorowa na bal karnawałowy 

Doskonała kreacja to taka, która nie tylko podkreśla największe atuty czy maskuje ewentualne niedoskonałości, ale pozwala też na swobodne poruszanie się oraz komfortową zabawę. Takie rozwiązanie sprawi, że będzie się zarówno dobrze wyglądać, jak i czuć podczas balu. Karnawał jest czasem radości, nie warto ją sobie zatem psuć przez niewygodną czy źle dobraną sukienkę.

You may also like