produkcja

Torby foliowe to cienkie opakowania, które są zazwyczaj wykonane z polietylenu lub polipropylenu. Mają wiele zastosowań i można je znaleźć w prawie każdym domu. Plastikowe torby zostały wynalezione, aby zapewnić wygodniejszy sposób przenoszenia przedmiotów. Producenci opakowań często ozdabiają je kolorami czy wzorami, aby wyróżniały się na tle innych wyrobów.

Jakie są rodzaje torebek foliowych?

Istnieje wiele rodzajów torebek foliowych. Mogą być to opakowania jednorazowe, wielokrotnego użytku, a także z nadrukiem. Główną różnicą między tymi trzema rodzajami jest ich przeznaczenie. Torebki foliowe jednokrotnego użytku są stosowane głównie do przeniesienia rzeczy, które znacząco mogą wpłynąć na stan opakowania jak na przykład tłuste posiłki lub produkty chemiczne.

Torebki foliowe wielokrotnego użytku pozwalają na korzystanie z nich tyle razy, ile to konieczne, aż zaczną się rozdzierać lub pękać. Często wykorzystuje się opakowania mające indywidualny nadruk do celów promocyjnych, takich jak reklama konkretnego punktu sprzedaży lub upominki dla klientów.

Jak wygląda produkcja torebek foliowych?

Proces produkcji toreb foliowych jest dość skomplikowany. Zaczyna się od wytworzenia polimerów, które są następnie przetwarzane na tworzywa sztuczne. Uzyskany materiał jest następnie przekształcany w arkusze, które są cięte w celu wytworzenia cienkiej płaskiej warstwy, co pozwoli na ukształtowanie ich w folię. Ostatnim krokiem jest ułożenie uzyskanego surowca w konkretny sposób, aby uzyskać kształt torby.

W zależności od tego, jaki model torby chce się uzyskać, potrzebne jest złożenie uzyskanego surowca w konkretny sposób. Różnić się będą metody utworzenia jednorazowej torebki foliowej od tej wielokrotnego użycia.

Jak przebiega proces barwienia torebek foliowych?

Proces zmiany koloru torebek foliowych odbywa się poprzez malowanie powierzchni określonym rodzajem farby lub tuszu, który reaguje na właściwości chemiczne opakowania. Barwnik staje się wtedy integralną częścią torby. Całość prac przeprowadzana jest za pomocą różnych maszyn, mogących wykonywać pracę na dużą skalę.

Firmy produkcyjne opakowania foliowe, takie jak na przykład Fol-Plast, wykonują barwienie na życzenie klienta. Warto wtedy dokładnie określić, do czego torba z tworzywa sztucznego będzie wykorzystywana, aby jak najlepiej dostosować proces produkcyjny. To wtedy także klient wybiera kolor opakowania spośród praktycznie wszystkich istniejących barw.

You may also like