szafa mroźnicza

Szafy mroźnicze bez wątpienia sprawdzają się w wielu miejscach. Mają za zadanie ułatwiać przechowywanie i eksponowanie produktów, które muszą bazować na niskich temperaturach przechowywania. Urządzenie jest wykorzystywane głównie przez organizatorów wesel, bankietów, imprez i właścicieli hoteli. Tak szeroka oferta na rynku sprawia, że każdy dobierze coś dla siebie. Jak wybrać szafę mroźniczą? O czym pamiętać podczas doboru? Gdzie zazwyczaj stosowane są takie sprzęty?

Zastosowanie szafy mroźniczej

W hotelach i na imprezach nie trzeba prezentować produktów za przeszklonymi drzwiami. Dostęp do wyrobów w tym wypadku jest zarezerwowany dla obsługi lokalu. Co ciekawe, szafy mroźnicze mają znacznie szersze zastosowanie. Gdzie jeszcze są spotykane? Można je stosować w szpitalach, laboratoriach i klinikach. Pamiętajmy o tym, że to maszyny niezawodne, które mogą nam służyć przez wiele lat. Bardzo często proces doboru nie jest łatwym zadaniem. Przyjrzyjmy się zatem, jak wybrać najlepszą szafę mroźniczą do swojego lokalu. 

Jak wybrać szafę mroźniczą?

Jeżeli w lokalu gastronomicznym nasze menu opiera się na wielu mrożonkach, z pewnością przyda nam się miejsce do zamrażania. Trwała szafa mroźnicza działa bez zarzutu i spełnia oczekiwania użytkowników. Każdemu z nas zależy na sprzęcie najwyższej jakości, który daje wygodę. Jak zatem wybrać szafę mroźniczą? Warto mieć na uwadze kilka kwestii:

  • Efektywność energetyczna – sprawdźmy, ile energii potrzebuje urządzenie. Co ciekawe, rynek oferuje energooszczędne rozwiązania, które oszczędzają koszty firmy. 
  • Funkcjonalność urządzenia – nie bez znaczenia są aspekty dotyczące jakości wykończenia wnętrza, położenia półek, czy też uchwytów do otwierania drzwi. Te elementy wpływają na komfort obsługi i żywotność szafy. 
  • Obsługa serwisowa – postawmy na szafę mroźniczą renomowanej marki, dzięki czemu skorzystamy z kompleksowej obsługi posprzedażowej. 
  • Gwarancja – zazwyczaj na profesjonalne urządzenia dla gastronomii przysługuje 12 miesięcy gwarancji. Zdarzają się jednak propozycje z wydłużonym okresem gwarancyjnym.
  • Pochodzenia szafy mroźniczej – droższe sprzęty nie zawsze wiążą się z większymi wydatkami. Jest to inwestycja, na której nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać. 

Niezawodne szafy mroźnicze z powodzeniem znajdziemy w internetowym sklepie. Szeroka oferta w tym miejscu łączy się z atrakcyjnymi cenami i dobrą jakością urządzeń gastronomicznych. Nic więc dziwnego, że tak liczne grono klientów stawia na zakupy sprzętów w sposób wygodny i sprawny. 

You may also like