niemowlę

Zaraz po opuszczeniu ciepłego i przytulnego brzuszka mamy, noworodki muszą oswoić się z nowym otoczeniem. Taka zmiana często jest dużym szokiem i powodem do niepokoju. Dlatego oprócz otulenia i bliskości rodzica, ważne jest zagwarantowanie jak najbardziej przyjaznego środowiska.

Czym jest różek niemowlęcy

Noszenie na rękach i przytulanie niemowlaka to najskuteczniejsze metody, aby uspokoić i wyciszyć maluszka. Aby stworzyć podobne warunki, najlepiej jest zakupić wszelkiego rodzaju otulacze, czyli rożek niemowlęcy bambusowy. Taki rożek to nic innego jak kwadratowy kocyk, który składa się w sposób, by owinąć dziecko. Dzięki temu zyskuje się ciasną i przytulną przestrzeń, która zapewni ciepło i poczucie bliskości. Niewolne jest bezpieczne, a to przekłada się na dobry, spokojny sen. Dzięki temu, że noworodek jest ciasno owinięty, może hamować odruch Moro, który jest naturalny w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Jak używać rożka i jaki będzie najlepszy dla niemowlaka

Rożek niemowlęcy jest produktem wielofunkcyjnymi bardzo praktycznym. Często można spotkać się z wymogiem posiadania tego rożka w szpitalu zaraz po urodzeniu. Położna owija noworodka w rożek, aby zapewnić ciepło. Ten kocyk ułatwia również trzymanie noworodka, szczególnie świeżo upieczonym rodzicom. Doskonale sprawdza się podczas karmienia, ułatwi znalezienie wygodnej pozycji. Rożek może sprawdzać się również jako śpiworek do spania, co jest polecane przez pediatrów. Podczas wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonany rożek. Muszą być najwyższej jakości i bezpieczne dla skóry, oddychające i przewiewne. Najlepsze są naturalne materiały bez dodatków syntetycznych domieszek. Rożki niemowlęce bambusowe sprawdzą się najlepiej. Najlepiej jest kupować wszelkie ubranka i inne akcesoria, które są właśnie z bambusowego materiału. Sposób zapinania rożka też ma znaczenie. Zapinane na rzep lub kokardkę znajdą wiele swoich zwolenników. Niektóre mamy chwalą sobie wygodę i sprawność zapięcia na rzep, a niektóre cenią sobie możliwość regulacji owinięcia dziecka, poprzez wiązania kokardki.

Najważniejsze bezpieczeństwo noworodka

W trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i najwyższą jakoś wszelkich ubranek i akcesoria, którymi otacza się nowego członka rodziny, nie należy kupować pierwszych lepszych produktów. Pierwsze miesiące życia są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju malucha. Dlatego wybierając się na zakupy, należy najpierw sprawdzić, jakiej jakości są oferowane produkty. Zdecydowanie jednym z najlepszych rozwiązań jest udanie się do sprawdzonego sklepu, który oferuje pełen profesjonalizm. Taki sklep jak lepre.pl z całą pewnością zagwarantuje spokój psychiczny świeżo upieczonym rodzicom. Dzięki szerokiemu asortymentowi można kupić wszelkie niezbędne ubranka i rożki bambusowe.

You may also like