wieżowiec

Czy wiesz, że dobre produkty cyfrowe mogą odmienić świat? To właśnie dzięki nim może zmienić się przyszłość całej ludzkości, bo praktyczne i ciekawe produkty szybko wzbudzają zaufanie użytkowników. Bardzo ważne jest też to, że nowoczesne technologie najczęściej mają za zadanie ułatwiać życie i zmieniać je na lepsze. Polskie firmy też mają swój wkład w bogactwo nowoczesnych produktów. Tym samym można przekonać się na własne oczy, jak rozwinięta jest polska myśl techniczna. Na jakie produkty cyfrowe warto zwrócić uwagę? Które z nich warto obserwować?

Stetoskop w telefonie

Czy wiesz, że żeby skontrolować swój układ oddechowy wcale nie musisz iść do lekarza? Możesz skorzystać z aplikacji stworzonej przez zespół poznańskich lekarzy i naukowców. Dzięki niej wystarczy położyć telefon na swojej klatce piersiowej i chwilę poczekać. Oczywiście takie badanie smartphonem nie zakończy się wydaniem recepty, ale na pewno pomoże szybciej postawić diagnozę i stwierdzić, kiedy wizyta u specjalisty jest niezbędna. Aplikacja umożliwia również nagranie dźwięków złapanych przez smartphone. Można je później odtworzyć w obecności lekarza, by ułatwić mu postawienie rozpoznania. Na ten moment aplikacja nie jest jeszcze powszechnie stosowana, bo wciąż jest w fazie testów. Nie zmienia to jednak faktu, że jej potencjał jest ogromny i może ona być prawdziwą rewolucją, która umożliwi przeprowadzanie profesjonalnych lekarskich teleporad. 

Voiceboty

Wśród polskich produktów cyfrowych na ogromną uwagę zasługują voiceboty. Są one produkowane przy pomocy specjalnej technologii, która może w przyszłości całkowicie zastąpić konsultanta telefonicznego. Na ten moment może ona przejąć większą część jego zadań. Nagrania wykorzystywane w tej technologii są bardzo wiarygodne. Dzięki temu większość rozmówców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że rozmawiają z maszyną. W ten sposób voiceboty mogą radykalnie obniżyć koszty związane z obsługą klienta. Zaznaczmy, że maszyna nie ma nigdy gorszego humoru, słabszego dnia ani nie bywa zmęczona. Nie miewa też chorób gardła ani zatkanego nosa. Tym samym voicebot może być zdecydowanie bardziej niezawodny niż jakikolwiek człowiek. To rozwiązanie na miarę nowego wieku. Po co budować ogromne biuro z biurkami i infrastrukturą skoro tę samą pracę może wykonać voicebot? To po prostu rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym biurze obsługi klienta. 

Inteligentne ławki miejskie

Warto wiedzieć, że inteligentne i ekologiczne ławki to też polski pomysł. Świetnie sprawdzają się w praktyce, bo dzięki nim nowoczesne rozwiązania cyfrowe są zdecydowanie bliżej społeczeństwa. Nowoczesne ławki są wyposażone w punkt dostępowy do internetu, ładowarkę oraz panel fotowoltaiczny. Mogą też mieć kosz na śmieci, które informuje odpowiednie służby, gdy jest już pełen. Ławki mogą też być wykorzystywane we wiatach przystankowych. Wtedy są one dodatkowo wyposażane w specjalny ekran z e-papieru. Dzięki temu można upewnić się, że przystanek z ławką będzie funkcjonalny i bardzo nowoczesny.

You may also like