magazyn

Na rynku dostępne są półpalety zarówno nowe, jak i używane. Są one dosyć znane na rynku gospodarki paletowe i chętnie wybierane do realizacji małych, jednorazowych wysyłek, ale i nie tylko. Półpaleta drewniana ma wymiar 800 x 600 mm i jest stosunkowo lekka, chyba, że jej konstrukcja jest jakkolwiek inaczej skonstruowana.

Najpopularniejsze półpalety skonstruowane są z 5 desek wierzchnich, 2 desek poprzecznych, 3 desek spodnich, oraz 6 wsporników drewnianych lub wiórowych, stosowane są zazwyczaj cienkie deski. Paletę o wymiarze 800 x 600 mm, można również „spotkać”, jako paletę z pełnym blatem. Na rynku dostępne są również palety plastikowe – są one niestety rzadziej wybierane do realizacji wysyłek. Palety plastikowe nowe, mogą być wybierane do ekspozycji towarów lub do magazynowania towarów.

Informacje o palecie:

  • Wykorzystywana jako paleta wystawowa – pełni funkcję platformy do ekspozycji produktów,
  • Półpalety mogą być w całości wykonane z drewna,
  • Dostępne są również palety plastikowe,
  • Idealna do jednorazowej wysyłki,
  • Zapewnia maksymalizację obszaru promocji,
  • Lekka i wytrzymała konstrukcja,
  • Szerokie zastosowanie we wszelkich gałęziach przemysłu, handlu i usług,
  • Paleta czterowejściowa.

Przeznaczenie półpalet, zastosowanie.

Półpalety zarówno drewniane jak i plastikowe wykorzystywane są przede wszystkim w transporcie, logistyce, handlu i usługach. Półpaleta wykorzystywana jest jako paleta transportowa – realizuje się na nich mniejsze wysyłki, jednorazowe produktów o małych gabarytach. Jest ona dosyć lekka więc można ją samodzielnie bez potrzeby ingerencji wózka widłowego przenieść w inne miejsce. Na tego typu palecie transportuje się np. małe sprzęty AGD, części do maszyn samochodowych bądź rolniczych i innych. Palety o wymiarze 800×600 mm, można również z powodzeniem wykorzystywać w magazynach, czy też na halach produkcyjnych w celu składowania na nich towarów, wyrobów. Pozwala to na zachowanie ładu i porządku. Palety z zawartością np. ułożonymi kanistrami można też problemu później przetransportować wózkiem widłowym w inne miejsce w magazynie, czy na hali.

Jednak z uwagi na jej specyfikacje, używana jest również często jako paleta wystawowa. Świetnie sprawdza się jako paleta ekspozycyjna. W większych sieciach sklepowych, handlowych, czy też na targowiskach, można wykorzystać tego typy palety w celach ekspozycyjnych. Na takie palety można postawić i zaprezentować standy z produktami. Wyeksponowanie danych produktów na pewno zwróci uwagę konsumenta co może przełożyć się na sprzedaż danego wyrobu, produktu.

Gdzie można zakupić półpalety używane lub palety plastikowe?

Palety zarówno drewniane jak i plastikowe, można kupić w dowolnych centrach paletowych, u producentów palet, czy też na skupach palet. Ceny uzależnione są na pewno od jakości – czy to będą palety nowe, czy palety używane oraz ważna jest ilość przy zakupie, przy większych ilościach palet, istnieje możliwość negocjacji cen.

Inne zastosowania palety 800×600 mm.

Palety o wymiarze 80×60 cm można również wykorzystać w celach prywatnych. Z takiego typu palety można wykonać efektowny kwietnik, który można zamontować na altanie. Dodatkowo można wykorzystać je do skonstruowania mebli – można z nich utworzyć stolik.

Palety zarówno o wymiarze 800 x 600 mm, jak i inne palety o innych wymiarach możemy wykorzystać do realizacji każdego pomysłu DIY. Palety, meble z palet świetnie sprawdzą się w stylu boho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like