zbrojenia

W ostatnim czasie stal zalicza się do zdecydowanie najpopularniejszych materiałów konstrukcyjno-budowlanych. Konstrukcje stalowe wykorzystywane są w budownictwie w naprawdę niezliczonej ilości sytuacji. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak często odwiedzamy budynki zbudowane z konstrukcji stalowych w czasie codziennych czynności. Wykorzystywane są one między innymi przy budowie klatek schodowych, regałów, a nawet całych marketów! Jakie są zalety stosowania tego typu konstrukcji? Wyjaśniamy!

Konstrukcje stalowe i ich zalety

Podstawową i najważniejszą zaletą stali jest jej różnorodność. Za pomocą różnego rodzaj dodatków takich jak nikiel, krzem, molibden czy chrom możemy zmieniać jej właściwości i dostosowywać do danych. Dzięki temu konstrukcje stalowe i konstrukcje spawane znoszą bardzo duże obciążenia i są odporne na duże obciążenia i działanie kwasów i wysokich temperatur. Dodatkowo należy zwrócić szczególną uwagę na podatność na kształtowanie stali. Jest ona niezwykle plastyczna i rozciągliwa co umożliwia nadawanie jej różnego rodzaju kształtów. Co ciekawe, konstrukcje stalowe można obrabiać, w zależności od konkretnych odmian materiału zarówno na zimno, jak i na gorąco.

Konstrukcje stalowe i oszczędność kosztów

Ogromną zaletą lekkich konstrukcji stalowych jest ograniczenie wykorzystania stali niemal o 30%, a czasami nawet 35%. Zważając na wysokie koszty stali, jest to niesamowita oszczędność. Dodatkowo szacuje się, że oszczędność czasu w przypadku wykorzystania lekkiej konstrukcji stalowej waha się w granicach 20-25% czasu trwania montażu w porównaniu do konstrukcji stalowej tradycyjnej. W przypadku wyłączenia z użytkowania budynku o konstrukcji stalowej jego elementy mogą trafić na złom. Tam następnie zostaną one przetworzone w procesie produkcji stali, co pozwoli na odzyskanie części środków z inwestycji.

Małe konstrukcje spawane – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na spawanie konstrukcji, należy zwrócić uwagę, aby było realizowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Powinni posiadać oni odpowiednie doświadczenie oraz certyfikaty. Dzięki czemu, możemy mieć pewność że odpowiednio zadbają o pełne bezpieczeństwo konstrukcji. Jeśli chodzi o konstrukcje stalowe w Katowicach i okolicach, godną polecenia firmą jest Biuro Inżynierskie Konstruktor z Rudy Śląskiej. Pracują tam świetni specjaliści, posiadający odpowiednie wykształcenie. Specjalizują się w produkcji konstrukcji spawanych w Katowicach i na Śląsku oraz projektowaniu CAD i spawaniu konstrukcji metodami MIG, MAG i TIG.

You may also like