przyciemnianie szyb

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w przyciemnianie szyb w samochodzie? Czy jest to bezpieczne i można zrobić to w sposób bezinwazyjny? Fakt jest taki, że takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, szczególnie latem, kiedy jesteśmy narażeni na codzienne wzmożone działanie słońca. W tym artykule przedstawimy Ci wszystkie najważniejsze informacje na ten temat!

Przyciemnianie szyb samochodowych a kwestie prawne

Nie wszystkie modyfikacje pojazdu są legalne, ale niemal wszystkie są możliwe. Prawo określa również sposób, w jaki mogą zostać przyciemnione szyby w samochodach. Oczywiście jest to możliwe, jednak decydując się na takie rozwiązanie, trzeba mieć na uwadze kilka ograniczeń. Według prawa polskiego dozwolone jest przyciemniane wszystkich szyb, prócz przedniej, które nie mają wpływu na pole widzenia kierowcy. Szyba znajdująca się na przodzie auta oraz dwie boczne obok kierowcy muszą mieć minimalną przepuszczalność światła na poziomie 70%. Natomiast te tylne mogą zostać przyciemnione nawet w 100%, jednak mało kto decyduje się na tak skrajne rozwiązanie.

Przyciemnianie szyb – cennik

Zastanawiając się nad przyciemnianiem szyb, oczywiście nasuwa się pytanie odnośnie cennika przyciemniania szyb i ewentualnych dodatkowych kosztów z tym związanych. Zwykle waha się on w granicach kilkuset złotych. Dokładna cena zależna jest zawsze od modelu samochodu, jego wielkości oraz tego, czy zdecydujemy się na przyciemnienie wszystkich szyb, czy tylko kilku wybranych. Warto pamiętać jednak, że zwykle im niższa cena, tym niższa jakość wykorzystanej do tego folii. W tym przypadku nie warto zatem oszczędzać. Słabej jakości materiały mogą w szybkim czasie wyblaknąć i stracić swoje właściwości, a dodatkowo oszpecić samochód.

Bezinwazyjne przyciemnianie szyb – jak to działa?

Im mniej skomplikowany proces, tym lepiej – mniejsza szansa na uszkodzenie jakichkolwiek elementów w samochodzie. Dlatego tak dużą popularnością cieszy się bezinwazyjne przyciemnianie szyb. Nie wymaga wyciągania szyb i rozbierania bloczków, co znacząco przyśpiesza cały proces i zdecydowanie ogranicza ryzyko niepowodzenia lub niechcianej awarii. Dodatkowo wszystkie okna pokrywane są z jednego kawałka folii. Jej rodzaj jest oczywiście dobierany odpowiednio do wymagań i indywidualnych potrzeb właściciela, tak by uzyskać, jak najwyższy stopień komfortu podczas użytkowania pojazdu. Dużą zaletą przyciemnianych szyb jest to, że utrudnia kradzież rzeczy pozostawionych we wnętrzu auta, z uwagi na słabszą widoczność z zewnątrz. Co więcej, folia zamontowana na szybach samochodu nie pozwala na jej rozbicie szyby na drobne kawałki, dzięki czemu niepowołane osoby mogłyby szybko dostać się do środka. Bezinwazyjne przyciemnianie szyb możliwe jest w zakresach: 30%, 50%, 65%, 80% oraz 95%.

You may also like