salon

Szybki sposób na odświeżenie wnętrza istnieje. Nie trzeba decydować się na generalny i karkołomny, pochłaniający cały wolny i duże pieniądze remont, by odświeżyć wnętrza mieszkania czy domu. Można to zrobić w szybki i prosty sposób. Tapety ścienne to pod tym względem najlepsze rozwiązanie. 

Tapety są w użyciu od bardzo długiego czasu. Początki ich historii sięgają kilku setek lat wstecz. Pierwsze pojawiły się w okresie renesansu. Przez kolejne lata zmieniał się sposób ich wytwarzania, wzornictwo czy montaż. Aż dotarliśmy do XXI wieku, gdzie tapety ścienne stały się nowoczesne, wytrzymałe i bardzo łatwe w montażu. To jeden z łatwiejszych sposobów do szybkiej zmiany wystroju wnętrz, bez dużych nakładów czasu i pieniędzy, za to z fantastycznym i bardzo estetycznym efektem. Ważne tylko, by odpowiednio dobrać tapety do wnętrza, do każdego pomieszczenia, by stworzyć wyjątkową przestrzeń. Istotne, żeby postawić na tapety nowoczesne i trwałe.

Tapety ścienne – jak dobrać

Ważne jest, by dobrać tapety do charakteru wnętrza. Innym wzornictwem będą się charakteryzować tapety do pokoju dziecięcego – zazwyczaj kolorowe i często z bajkowymi motywami (dobrym rozwiązaniem są też fototapety). A innym do reprezentacyjnego salonu. W nowoczesnych wnętrzach dużą popularnością cieszą się tapety na ścianę w geometryczne wzory albo takie jednokolorowe, mające np. różne odcienie bieli (tego typu barwy znakomicie powiększą pomieszczenie). Modne są także tapety w różnych odcieniach szarości czy grafitu. Jeśli chodzi o klasyczne wzory tapet, to nadają się one do wnętrz tradycyjnych. Za pomocą tapet w efektowny sposób zaaranżują ściany także miłośnicy stylu boho – sprawdzą się tu tapety z kwiecistymi wzorami czy printami etno – jak i fani stylu industrialnego i surowego. Oni często wybierają tapety z nadrukiem np. realistycznych cegieł. Szeroki wybór wzorów tapet pozwala nadać wnętrzom określony i wymarzony styl.

Tapeta winylowa – tapety dekoracyjne – zalety

Dużą popularnością cieszą się tapety winylowe dekoracyjne (często na podkładzie flizelinowym). Dlaczego tak jest? Przede wszystkim są to tapety bardzo trwałe i odporne. Dzięki swojej odporności na wilgoć sprawdzą się też w takim pomieszczeniu jak kuchnia. Warto też dodać, że wśród różnego rodzaju tapet znajdują się także takie wykonane z innych materiałów. Dostosowane do tego, by położyć je na łazienkowych ścianach. Dodatkowo bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. Takie tapety doskonale ukrywają też drobne nierówności ścian. A co bardzo ważne, występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów.  Nieważne, czy chcemy odnowić salon, sypialnię, kuchnię, łazienkę czy pokój dziecka – nowoczesne tapety zdadzą egzamin w każdym pomieszczeniu. Wysokiej jakości tapeta na ścianę to dobra inwestycja, która zapewni estetyczne wnętrza na długi czas.

You may also like