logistic

Rynek nieruchomości w Polsce prężnie się rozwija. Dla firmy 7R – polskiego dewelopera specjalizującego się w budowie najwyższej klasy obiektów magazynowo-produkcyjnych, rok 2021 był wyjątkowo udany: oddano do użytku 400 000 mkw certyfikowanej powierzchni, 17 projektów (wartych w sumie 400 mln euro) oraz wynajęto 500 000 mkw powierzchni, a portfel nieruchomości przekroczył 1 mln mkw. Firma 7R rozwija się bardzo dynamicznie – od 2019 r. podwoiła liczbę pracowników. Co stoi za sukcesem tego dewelopera?

Property management – kierunek rozwoju linii biznesowej 7R

W minionym roku można było zaobserwować wzrost zainteresowania inwestorów z branży e-commerce obiektami magazynowymi i produkcyjnymi. Dużą popularnością cieszy się property management, czyli wynajmowanie powierzchni użytkowej, którą zarządza property manager. Reprezentuje on właściciela obiektu: dba o utrzymanie budynku w dobrym stanie technicznym, wykonuje niezbędne prace remontowe i stara się podtrzymywać dobre relacje z najemcą.

Zespół Property Management firmy 7R zarządza 48 budynkami zlokalizowanymi w całej Polsce, których łączna powierzchnia przekracza ponad 1 mln mkw. Są to parki logistyczne oraz magazyny miejskie 7R City Flex Last Mile Logistics, których inwestorzy działają w różnych branżach, m.in. logistyce, farmacji, handlu i motoryzacji. Możliwość wynajmu obiektu magazynowo-produkcyjnego jest korzystnym rozwiązaniem dla zakładów produkcyjnych, które nie chcą angażować swojego kapitału obrotowego we własny budynek oraz chcą mieć możliwość szybkiego i taniego wyjścia z rynku.

Nowoczesne magazyny w doskonałej lokalizacji

Jednym z najważniejszych obiektów budowanych przez 7R są magazyny ostatniej mili, czy ekolinia 7R Green. Kliencie e-commerce wymagają od sklepów szybkiej dostawy – wielu jest gotowych zapłacić więcej, aby dostać zamawiany towar jak najszybciej. W realizacji tych zamówień kluczowe znaczenie ma ostatni etap doręczenia przesyłki (ang. last mile logistics). Magazyny, do których dostarczana jest paczka dla klienta, powinny być zlokalizowana blisko dużych miast i węzłów komunikacyjnych, aby maksymalnie przyspieszyć czas dostawy i uzyskać satysfakcję kupującego.

Magazyny miejskie 7R City Flex Last Mile Logistics  są odpowiedzią na potrzeby branży e-commerce. Charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i strategiczną lokalizacją. Są to przede wszystkim obiekty typu Small Business Unit (magazynu SBU), które ze względu na modułową budowę z łatwością nadają się do adaptacji pod konkretny rodzaj działalności. Budynki 7R Last Mile Logistics są wyposażone w nowoczesne technologie, które pomagają minimalizować koszty utrzymania magazynów i biur, m.in.:

  • ogrzewanie gazowe poprzez promienniki,
  • oświetlenie LED z systemem Dali,
  • zwiększona izolacyjność ścian,
  • oświetlenie dziennym światłem wynoszące 12,5%.

Firma 7R buduje obiekty spełniające kryteria standardów ESG. W 2021 r. jako pierwszy deweloper magazynowo-przemysłowy dołączyła do Urban Land Institut Poland. 7R to członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego oraz Proptech Foundation. W 2022 r. podjęła współpracę w ramach platformy European Sustainable Business Network. Jednym z najważniejszych założeń firmy 7R jest dbanie o środowisko i branie odpowiedzialności społecznej za prowadzony biznes.

Magazyny szyte na miarę

Magazyny built-to-suit (BTS) są budowane dla konkretnego inwestora, który precyzyjnie określa, jakie wymogi musi spełnić powstający obiekt. W efekcie magazyny szyte na miarę są maksymalnie dopasowane, do konkretnego rodzaju działalności. Inwestor może taki obiekt wynajmować od dewelopera albo zmówić na własność lub wyłączność (ang. build to own, BTO).

Magazyny BTS są zbudowane z myślą o długofalowych korzyściach konkretnej firmy. To budynki nowoczesne, które pomagają ograniczać koszty eksploatacji oraz spełniają kryteria standardów ESG. Cieszą się dużą popularnością wśród zakładów produkcyjnych, które potrzebują specjalnych warunków do prowadzenia swojej działalności (np. magazyny chłodzone, automatyczne lub przeznaczone do produkcji lekkiej).

Firma 7R działa na polskim rynku już od 13 lat. W tym czasie jej pozycja na rynku deweloperskim została mocno ugruntowana i obecnie jest jedną z czołowych organizacji zajmującymi się nieruchomościami w naszym kraju. Odnoszone sukcesy sprawiają, że firma rozwija się dynamicznie, oferując produkty najwyższej jakości. W 2022 r. deweloper planuje oddać do użytku powierzchnię 1 mln mkw. W 7R nadszedł też czas na pierwszą zagraniczną inwestycję – w połowie roku ma rozpocząć się budowa obiektów tej firmy w Czechach.

You may also like