ozdoby choinkowe

Okres świąteczny jest gorący, gdy chodzi o poszukiwanie pomysłów na prezent. Każdy chce zachwycić członków rodziny czymś niesamowitym, pokazać, że naprawdę przyłożył się do wyboru podarunku. Z drugiej strony trudno znaleźć coś satysfakcjonującego – ludzie mają wiele dóbr zgromadzonych w domu i czasem lepiej przygotować prezent samodzielnie. Taki własnoręczny prezent zachwyci nie tylko członków rodziny, ale również czworonożnego pupila, który do niej należy. Jakie prezenty przygotować dla psów, kotów czy nawet chomików, aby te poczuły prawdziwą magię Świąt – a może nawet przemówiły w wigilijny wieczór?

Kalendarz adwentowy dla pupila – nowa moda 

Przygotowane specjalnie na okres oczekiwania na Boże Narodzenie kalendarze szturmem zdobyły popularność. Wersje dla dzieci wypełnione są zabawkami lub słodyczami, dorośli mają przygotowane kalendarze z kosmetykami, drobną elektroniką czy innymi podarunkami. Nic więc dziwnego, że producenci rzeczy dla zwierząt również chcieli stworzyć odpowiednie prezenty dla pupili. Mimo, że kalendarza nie daje się bezpośrednio w prezencie świątecznym, jest on ściśle związany z radosną atmosfera oczekiwania, która może udzielić się również zwierzakowi domowemu. Przygotowane dla zwierzaków kalendarze zawierają przekąski, próbki karmy czy nietypowych smaków pożywienia, ale znaleźć w nich można również ubranka dla psa czy też zabawki dla kota czy chomika. Dzięki temu można dzielić się radosnym oczekiwaniem z pupilem, który choć nie do końca zrozumie ideę, z chęcią będzie zajadał przekąski z kolejnych okienek kalendarza. Zarówno ludzie, jak i zwierzęta mogą wspólnie otwierać prezenty na każdy dzień i cieszyć się z małych podarków. 

Jak wybrać ubranka dla psa, by pasowały do świątecznej atmosfery?

Na rynku znaleźć można wiele różnych strojów dla psiaków. Przede wszystkim poszczególne rasy różnią się między sobą wyglądem i rozmiarami. Część z nich wcale nie potrzebuje ozdoby tego typu, ponieważ ma grube i ciepłe futro. Jeśli jednak nasz pupil nie posiada takiego zabezpieczenia w mroźne, zimowe dni warto założyć mu okrycie. Ubranka dla psa produkowane są w różnych wzorach – dlatego na prezent świąteczny można swobodnie wybrać coś dopasowanego tematycznie. Ważne jednak by nie przesadzić – ubranko powinno być przede wszystkim komfortowe dla zwierzaka. Zbyt dużo elementów, dzwoneczki czy nakrycia głowy mogą być dla psiaka zbyt uciążliwe. Jednak ubranka dla psa będą przyjemną dekoracją, a co więcej w czasie chłodnych spacerów będą dodatkowo ogrzewać pupila. 

Prezenty dla niezależnego kota, królika czy też chomika?

Jednak psy to nie jedyne zwierzaki, które chętnie będą cieszyć się świątecznymi prezentami. O ile większość kotów nie da po sobie poznać entuzjazmu związanego z zabawkami czy przekąskami, o tyle króliki czy chomiki będą bardzo wdzięczne za coś co zapewni im rozrywkę lub będzie przyjemnym posiłkiem świątecznym. Pozostaje wtedy tylko liczyć na to, że zwierzaki odezwą się z miłością do swojego opiekuna w magiczny, wigilijny wieczór.

You may also like