wykresy

Mobile trading to nowy poziom inwestowania w instrumenty finansowe, w ramach którego nie potrzebujemy już nawet laptopa. Wystarczy smartfon i aplikacja mobilna, a cały świat inwestycji stoi przed nami otworem. Czy jednak jest to trend, który ma szansę rozwinąć się i skutecznie zastąpić komputerową wersję inwestowania?

Czym jest mobile trading?

Mobile trading to relatywnie nowy nurt technologiczny, w ramach które inwestorzy indywidualni nie potrzebują już laptopa czy komputera do analizowania sytuacji rynkowej na światowych giełdach. Jedyne co wystarczy to aplikacja mobilna, która w praktyce zastępuje wszelkie funkcjonalności tradycyjnej platformy inwestycyjnej.

Oczywiście mobile trading to dopiero rozwijająca się moda, dlatego nie każdy broker może zaproponować nam aplikację mobilną. Pozytywne odczucia z wykorzystywania tego rozwiązania każą nam jednak przewidywać, że w ciągu następnych lat aplikacja mobilna dla inwestorów stanowić będzie podstawowy element każdej oferty brokera.

Czy inwestowanie za pomocą aplikacji jest w istocie wygodne? Spoglądając na zaawansowaną platformę tradingową Saxo Bank Polska, ciężko będzie nam uwierzyć, że aplikacja mieszcząca się na kilkucalowym telefonie odda nam całą głębię analizy. Oczywiście do takiej formy inwestowanie należy się przyzwyczaić, co z pewnością stanowi największe wyzwanie dla inwestycyjnych tradycjonalistów, którzy potrzebują jednego dużego, a być może nawet kilku ekranów komputerowych. 

W jakie instrumenty możemy inwestować z wykorzystaniem smartfona? 

Czy oferta mobile tradingu w jakikolwiek sposób różni się od tego, co do zaproponowania mają nam zwykłe platformy? W żadnym wypadku. Aplikacja do tradingu zachowuje szerokość swojej oferty instrumentów finansowych, co w praktyce pozwala nam cieszyć się możliwością nie tylko śledzenia ceny, ale także nabywania i zbywania nowych walorów inwestycyjnych.

Indeksy giełdowe, akcje popularnych spółek, waluty, kryptowaluty, surowce – tym wszystkim możemy handlować z użyciem zaledwie smartfona. Każda aplikacja zaprojektowana z myślą o tradingu jest naturalnie wyposażona we wszelkie zabezpieczenia, które umożliwiają weryfikację naszej tożsamości i zabezpieczają transkacje stosownymi autentyfikacjami. To w połączeniu z wygodą i dużym wyborem instrumentów finansowych daje nam świetną alternatywę. 

Dlaczego mobile trading to ciekawa alternatywa w stosunku do tradycyjnej formy inwestowania? 

Z pewnością wielu inwestorów nie wyobraża sobie wykonywania standardowej analizy wykresu cenowego z poziomu smartfona. Bo w końcu jak zastosować najważniejsze wskaźniki, oscylatory i narysować potencjalne linie trendu czy kanały cenowe na mały ekranie? Oczywiście wszystko to jest możliwe, jednak nie zawsze okaże się praktyczne. 

Dlatego dla każdego z nas mobile trading oznacza coś innego. Jeden inwestor postawi na pełną analizę mobilną, co pozwoli mu być w ciągłym kontakcie ze swoimi pieniędzmi i zapewni szybki czas reakcji na wypadek jakichkolwiek gwałtownych zmian na rynku. Inny inwestor z kolei może wykorzystywać aplikację mobilną na zasadzie wsparcia – szybkiego dostępu do informacji o tym, jaki jest postęp inwestycji.

Nie ulega jednak wątpliwości, że technologia tradingu mobilnego będzie stale rozwijana i w tym aspekcie czeka nas niejedna rewolucja. 

You may also like