restauracja hotelowa

Hotelowa restauracja to świetne miejsce na organizację różnego rodzaju przyjęć, zwłaszcza tych wymagających zaproszenia dużego grona gości. Kucharze pracujący w hotelach zazwyczaj mają spore doświadczenie w przygotowywaniu posiłków inspirowanych zarówno kuchnią lokalną, jak i światową. Ponadto uczestnicy imprezy po długim wieczorze – a czasami też nocy – nie muszą wracać do domów, tylko mogą odpocząć w komfortowych pokojach.

Przyjęcie z noclegiem

Restauracje znajdujące się na terenie obiektów noclegowych mają tę przewagę nad klasycznymi lokalami, że gwarantują możliwość organizacji przyjęcia z noclegami. Ma to ogromne znaczenie szczególnie podczas uroczystości, w których biorą udział goście z różnych części Polski lub spoza jej granic. W hotelach najczęściej odbywają się więc takie imprezy jak:

  • wesela – nowoczesne hotele oferują swoim klientom nie tylko kameralne restauracje, lecz także przestronne sale weselne z wygodnymi parkietami i odpowiednim zapleczem technicznym. Poza tym w niektórych obiektach Młode Pary mogą skorzystać z kompleksowej obsługi polegającej na zaplanowaniu całej uroczystości począwszy od menu, poprzez dekoracje, po atrakcje specjalne (np. pokazy świateł);
  • komunie i chrzciny – tego typu wydarzenia wymagają wyjątkowej oprawy, chociaż bierze w nich udział mniej osób niż w weselach. Uroczysty charakter spotkania podkreśli elegancki obiad, po którym można wybrać się na krótką wycieczkę po najbliższej okolicy. Jeśli hotel znajduje się w malowniczej lokalizacji, np. nad morzem albo w górach, lokalne krajobrazy będą świetnym tłem dla pamiątkowej sesji zdjęciowej;
  • urodziny – ta okazja jest bardzo dobrym pretekstem do odświeżenia kontaktów z dawnymi znajomymi oraz dalszą rodziną. Na imprezę urodzinową warto wybrać naprawdę zjawiskowe menu, w którym będą królować ulubione dania solenizanta połączone z ciekawymi nowościami, np. przysmakami kuchni regionalnej. Koniecznie należy też zadbać o ciasta i tort – w przypadku, gdy standardowa oferta nie zawiera słodkości, personel na pewno doradzi, która z pobliskich cukierni jest godna zaufania;
  • rocznice ślubu – na takie wydarzenie można zaprosić najbliższych, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kolejny rok spędzony razem uczcić po prostu we dwoje. Wówczas najważniejszym punktem dnia powinna być romantyczna kolacja poprzedzona długim spacerem. Pobyt z okazji rocznicy ślubu najlepiej zaplanować w hotelu SPA, w którym można wybrać się na masaż dla par lub wspólną sesję w saunie.

Przyjęcia organizowane przez klientów biznesowych

W restauracjach hotelowych odbywają się nie tylko przyjęcia organizowane przez klientów indywidualnych, ale również biznesowych – hotel to idealne miejsce na studniówkę, spotkanie absolwentów, imprezę firmową, bal sylwestrowy i karnawałowy. Obiekty noclegowe posiadają odpowiednie zaplecze, by sprawnie przygotować się na ugoszczenie wielu osób i zapewnienie im niezapomnianych wrażeń.

Pracownik Hotelu Amber z Gdańska wyjaśnia: Z hotelami dysponującymi salami bankietowymi chętnie współpracują różnego rodzaju instytucje i firmy, chcące zagwarantować swoim gościom doskonałą zabawę i zarazem możliwość odpoczynku. Bale (studniówkowe, sylwestrowe itp.) trwają jeden wieczór i wymagają przede wszystkim skomponowania świetnego menu, dla odmiany firmowe spotkania integracyjne zajmują nawet kilka dni. W związku z tym oprócz menu należy też opracować plan innych atrakcji (w harmonogramie mogą znaleźć się np. wizyty w SPA).

Kluczową kwestią, o której trzeba pamiętać podczas organizowania różnego rodzaju przyjęć, jest rozpoczęcie wszelkich przygotowań jak najwcześniej. Hotelowe restauracje cieszą się sporą popularnością, dlatego warto mieć na uwadze, że na wolny termin (zwłaszcza weekendowy czy świąteczny) można czekać kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like