ciężarówka

Jak tanio przetransportować rzeczy na terenie Europy?

Przeprowadzka, a może transport na CITO w firmie? Znamy odpowiedź na Twoje problemy, wystarczy że skorzystasz z usług profesjonalnej spedycji międzynarodowej która jest na tyle uniwersalna, że zapewni bezpieczny przewóz każdego rodzaju towaru. Nieważne czy to przesyłka prywatna, czy firmowa – swoje rzeczy możesz przewieźć do dowolnego kraju Europy do siedmiu dni od zamówienia.


Spedycja międzynarodowaSpedycją międzynarodową nazywamy zaawansowany proces, składający się nie tylko z przewozu towaru, ale też wyboru najlepszej trasy. Spedycję definiować możemy jako organizowanie przewozu towarów z miejsca A do miejsca B. Przedsiębiorstwa realizujące zadania związane ze spedycją międzynarodową obsługują z reguły nie tylko Unię Europejską, ale cały stary kontynent. Znacznie rzadziej znajdziemy w naszym kraju firmy, które zajmują się spedycją międzykontynentalną.

Chcąc nawiązać współpracę z przedsiębiorstwami trudniącymi się spedycją międzynarodową, powinniśmy rozpocząć od głębokiej analizy wszystkich dostępnych możliwości. Powinno nam zależeć przede wszystkim na wysokiej jakości wykonywanych usług, a co za tym idzie skupiamy się na przedsiębiorstwach z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie spedycyjnej. Wiele firm przyjmuje towary wyłącznie w miastach, w których mają swoje siedziby. Warto więc na tym etapie prześledzić miasta obsługiwane przez konkretne firmy spedycyjne, a następnie porównać je z naszymi potrzebami. Należy także upewnić się jak wygląda kwestia odbioru towaru z punktu A oraz jego przewozu i wyładunku w punkcie B – niektóre firmy oferują pełne zaangażowanie w ten proces od początku do końca, podczas gdy inne zajmują się wyłącznie samym transportem, natomiast obszar wyładunkowy nie jest już przez nie obsługiwany.

Cechy dobrego spedytora

Najlepsze firmy trudniące się spedycją międzynarodową charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług. Takie przedsiębiorstwa zajmują się całą dokumentacją niezbędną do wykonywania przewozu konkretnych towarów. Oczywiste jest, że przewóz każdego towaru wymaga odpowiednich uprawnień, licencji i zezwoleń – chodzi przede wszystkim o to, aby w przypadku kontroli drogowej nie pojawiły się żadne problemy. Kontrola sprawowana przez organy zajmujące się kontrolowaniem przewozów towarowych w każdym kraju jest przytłaczająca, dlatego tak ważne jest posiadanie wszelkich dokumentów niezbędnych do spokojnego i punktualnego przewozu towaru. Transport między różnymi krajami tym różni się od transportu krajowego, że różne nacje mają różne prawa dotyczące spedycji, a sam kierowca musi spodziewać się kontroli celnej, która może spotkać go przy granicy z innym państwem. Podpisując umowę z firmą spedycyjną musimy zwrócić uwagę na klauzule dotyczące ewentualnych dopłat w postaci kar, spowodowanych przez niewypełnienie lub błędne wypełnienie dokumentacji przez spedytora. Profesjonalne firmy od razu zagwarantują nam, że takie kary zostaną przez nie natychmiast pokryte. Kolejnym istotnym działaniem spedytora jest wybór trasy, a także środka transportu. Kwestie logistyczne leżą więc w rękach firmy spedycyjnej – ma ona dopasować środek transportu do towaru, a także wybrać trasę która będzie niekoniecznie najkrótsza, ale przede wszystkim najszybsza, a zarazem bezpieczna. Największy wpływ na koszt transportu z punktu A do punktu B ma właśnie wybór odpowiedniej drogi przejazdowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like