zima

Jeżeli planujesz posłać swoją pociechę na stok narciarski i nie do końca wiesz, jak ją przygotować do tego wielkiego dnia, nasz wpis jest dokładnie dla Ciebie. W dzisiejszym tekście opowiemy o tym, o czym warto pamiętać przed pierwszą wizytą dziecka na stoku i jak tak właściwie nauczyć swoją pociechę jazdy na nartach lub na snowboardzie. Zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu.

Co trzeba kupić przed wysłaniem dziecka na stok narciarski?

Pierwsza wizyta dziecka na stoku wymaga wcześniejszego przygotowania się. Niestety mało kto wie, jak to odpowiednio zrobić – co jest w pełni naturalne, bo skąd wiedzieć, co jest potrzebne na stoku i jak przyszykować pociechę do nauki jazdy na nartach lub na snowboardzie, kiedy robi się to po raz pierwszy? Drodzy rodzice, nie martwcie się, mamy dla Was kilka wskazówek, które pomogą Wam przygotować swoje dziecko do pierwszych prób na stoku.

Kluczową rzeczą, o której trzeba pamiętać, są oczywiście zakupy. Bez odpowiednich ubrań, sprzętu i akcesoriów nauka narciarstwa bądź snowboardingu może być niemożliwa lub bardzo utrudniona. Przedstawiciele szkół sportów zimowych, takich jak Extreme Homies School z Mysłowic, nieustannie przypominają swoim kursantom bądź ich rodzicom o ogromnym znaczeniu dobrego przygotowania do jazdy na stoku. Ważne jest wyposażenie dziecka przede wszystkim w takie artykuły jak:

  • kombinezon,
  • rękawice,
  • kask,
  • gogle bądź dobre okulary,
  • buty narciarskie lub snowboardowe,
  • narty albo deska snowboardowa.

Każda z tych rzeczy powinna być odpowiednio dobrana do wzrostu, wagi i innych szczegółowych preferencji dziecka. Co ważne, nie każdą trzeba od razu kupować, czasami warto skorzystać z usługi wypożyczenia, na przykład nart bądź deski snowboardowej. Jeśli kompletowany jest zestaw narciarski lub snowboardowy dla dziecka, jest to nawet polecane: ze względu na szybkie wyrastanie dziecka z ubrań i sprzętu. Usługa wypożyczenia sprzętu podczas wyjazdu jest oferowana między innymi przez EH School z Mysłowic. Szkoła ta dysponuje nawet kompletami dla przedszkolaków (deską, wiązaniami, butami – od rozmiaru 24 do 34 oraz kaskami).

Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach lub na snowboardzie?

Skoro wiecie już, co trzeba kupić, to czas na zastanowienie się, jak nauczyć Waszą pociechę jazdy na nartach bądź na desce snowboardowej – o ile jeszcze nie ustaliliście tej kwestii. Nauka opisywanych przez nas aktywności zawsze powinna przebiegać pod okiem instruktora z wybranej szkoły sportów zimowych. Profesjonaliści doskonale wiedzą, jak uczyć, by było to w pełni bezpieczne i maksymalnie skuteczne. Jeśli poszukujesz dobrej szkoły narciarstwa lub snowboardingu, możesz skorzystać z pomocy wspominanej wcześniej EH School z Mysłowic.

You may also like