szampon do peruk

Dzisiaj peruki to bardzo popularne nakrycie głowy. W takim przypadku nie trzeba godzinami stylizować naturalnych włosów, denerwować się, że lok nie wychodzi, tak jak powinien. Sporo kobiet nosi peruki dzięki możliwości szybkiej zmiany wyglądu i dostosowaniu fryzur pod swoje predyspozycje. Jednak wiele osób, musi zakładać peruki w momencie kiedy na skutek choroby boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Rodzaje peruk i ich pielęgnacja

Pierwsze peruki powstały około 2700 lat p. n .e. w Egipcie. Używano do produkcji ludzkie włosy jak i zamienniki takie jak wełna czy włókna liści palmowych a mocowano przy użyciu żywicy i wosku pszczelego. Dzisiaj na rynku można znaleźć całą gamę peruk i tupetów, wybierając odpowiednią dla siebie, trzeba się zorientować, czym się różnią i dobrać odpowiednią dla siebie. Wśród dostępnych można wyróżnić:

  • Peruki naturalne
  • Peruki mieszane
  • Peruki syntetyczne
  • Peruki dziecięce

Jak nazwy wskazują, różnią się rodzajem włosa. Należy dokładnie przeczytać przed wyborem odpowiedniej dla siebie, w jaki sposób najlepiej je pielęgnować. W Internecie i w sklepach stacjonarnych istnieje wiele możliwości, na przykład szampon do peruk i tupetów CLEANSE, jest odpowiedni dla naturalnych, syntetycznych i mieszanych włosów.  Sam sposób mycia peruk jest prosty:

  • wystarczy namoczyć ją w wodzie
  • delikatnie umyć szamponem
  • wypłukać i delikatnie osuszyć ręcznikiem
  • nie należy czesać włosów przed całkowitym wyschnięciem

Później można nałożyć odżywkę REVITALIZE W SPRAY’U DO PERUK I TUPETÓW, dzięki czemu włosy będą błyszczące i piękne. Wystarczy spryskać całe włosy preparatem, który z pewnością ułatwi rozczesywanie. Żeby dodać utrwalenia stylizacji można użyć mgiełki definiującej Shape do peruk i tupetów. Wybrana stylizacja, loki fale czy proste włosy będą dłużej się utrzymywać.

Dlaczego tak wiele osób kocha peruki…

… Sztuczne włosy, obojętnie z jakiego powodu są zakładane, oszczędzają sporo czasu. Jest to świetna forma szybkiej zmiany wyglądu i dostosowania go do konkretnej sytuacji. Jednego dnia można mieć blond kręcone włosy a następnego brązowe proste, innego rude. Nie trzeba chodzić do fryzjera w celu farbowania i stylizacji, dzięki czemu naturalne włosy nie są niszczone. Dostępne są peruki już gotowe, z konkretną fryzurą i kolorem, dlatego nie trzeba walczyć z lokówką, usiłując zrobić piękne loki. Innym słowem peruki są wygodne, proste w obsłudze i pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like