sekatory

Praca w ogrodzie wielu osobom kojarzy się z przyjemnością oraz możliwością realizacji pasji. Niektórzy ogrodnictwo słusznie kojarzą z dziedziną sztuki i sposobem twórczego wyrazu. W związku z tym narzędzia ogrodnicze powinny charakteryzować się lekkością, aby pozwalały na bardzo precyzyjne działanie w gęstej roślinności i przede wszystkim czyniły pracę w ogrodzie prostszą oraz przyjemniejszą.

Nożyce Okatsune zainspirowane japońską tradycją ogrodnictwa

Firma Felco w produkcji swoich narzędzi wykorzystuje doświadczenie japońskiej sztuki ogrodnictwa. W związku z tym produkty te będą idealne do prac wymagających precyzji, takich jak przycinanie żywopłotów czy pielęgnowanie drzewek Bonsai. Charakteryzują się one lekką konstrukcją, ergonomicznym kształtem oraz wytrzymałym, cienkim ostrzem, dzięki czemu pozwalają na bardzo dokładne kształtowanie formy żywopłotu. Szeroki wybór narzędzi tej firmy można odnaleźć w ofercie Centrum Ogrodniczego Zielony Klomb.

Sekatory Felco, gwarancja wygodnej pracy w ogrodzie

Wśród innych godnych polecenia narzędzi firmy Felco można wymienić sekatory wyposażone w obrotowy uchwyt, który zdecydowanie przyspiesza prace w ogrodzie. Mają one gumowe amortyzatory, które dopasowują się do dłoni, dzięki czemu zwiększają wygodę posługiwania się akcesorium. Tym, co czyni te narzędzia wyjątkowymi, są jednak przede wszystkim wykonane z hartowanej stali ostrza, które poradzą sobie z najtwardszymi fragmentami gałęzi. Wyprofilowany kształt narzędzi pozwoli na precyzyjne przycięcie roślinności. Sposób wykonania sekatorów Felco pozwala na to, aby zmniejszyć siłę potrzebną do przycinania nawet o 30%, dzięki czemu pozwala uniknąć zmęczenia i przeciążenia mięśni.

Uniwersalność oraz wysoka jakość wykonania

Sekatory Felco wyróżniają się także swoją wszechstronnością oraz tym, że dopasowują się do potrzeb użytkownika. Mogą z nich korzystać różne osoby prawo- i leworęczne, bez względu na rozmiar dłoni. Sprawdzą się w przypadku konieczności przycinania grubych i cienkich gałęzi, ale także drutów. Dzięki temu, że ostrze wykonane zostało z wysokiej klasy stali, narzędzia te charakteryzuje niezwykła wytrzymałość i odporność na korozję. Sposób ich wykonania oraz antypoślizgowe uchwyty czuwają nad bezpieczeństwem ich użytkowania. Sekatory i nożyce zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie ograniczać ich użytkownika, a wręcz stanowić przedłużenie jego ręki. Narzędzia firmy Felco pozwalają wynieść pracę w ogrodzie na inny poziom i podnieść ją do rangi sztuki.

You may also like