biuro w domu

Eleganckie meble, ale często pozbawione indywidualne charakteru, w dobie pandemii stają się rzadszym wyborem. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, z domowego zacisza. Takim okolicznościom towarzyszy wzmożony popyt na meble biurowe, które z jednej strony muszą zapewniać funkcjonalność, z drugiej zaś mogą być nieco bardziej oryginalne stylistycznie. Zobacz, jakie rodzaje unikalnych biurek są dziś najpopularniejsze i które z nich warto wybrać!

Biurka pokojowe z myślą o pracy i designie

Biurka nowoczesne występują w wielu rozmaitych formach, a to, jaki mebel ostatecznie znajdzie się w domu, zależy w głównej mierze od naszej wyobraźni. Dostępnych jest wiele mebli w atrakcyjnych cenach, które kuszą unikatowymi kształtami i oryginalnym designem. Wybierając biurko do domu, warto zacząć od ustalenia jego gabarytów. W wielu mieszkaniach nie mamy zbyt wiele miejsca na ustawienie większych mebli. Stąd też dobrym pomysłem może okazać się zakup biurka-konsoli, czyli mebla o niewielkich rozmiarach, które ma bezpośrednio przylegać do ściany.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Z jednej strony oszczędzamy cenną przestrzeń, co nie tylko przekłada się na walory funkcjonalne, ale także jest dobre dla zachowania zdrowego rytmu pracy. Produkt taki możemy umiejscowić gdziekolwiek – nawet w przedpokoju, jeśli zajdzie taka konieczność. Z drugiej strony unikalne biurka konsolowe są dziś bardzo modne! Doskonale pasują do stylizacji minimalistycznych, ale bynajmniej nie tylko do nich. Łatwo je zaaranżować tak, aby wyglądały dobrze w każdym otoczeniu. Takie i nie wiele innych produktów znajdziesz w renomowanym sklepie meblowym, który stawia nacisk na unikalność – https://uniqform.pl/biurka!

Biurka designerskie, midi i futurystyczne

Kolejnym ciekawym trendem, który doskonale sprawdza się w domowym zaciszu, są meble o średnich rozmiarach w kompaktowej formie. Biurka pokojowe typu midi, bo o nich mowa, perfekcyjnie łączą potrzeby praktyczne z wysokim poziomem estetyki. To modele, które w przeciwieństwie do konsol będą zazwyczaj wyposażone w różnego rodzaju szafki, szuflady lub przyborniki. Wciąż jednak zajmują relatywnie mało miejsca i charakteryzują się kompaktowym, “zbitym” kształtem.

Designerskie biurka to następna odsłona, która chyba najbardziej zaskakuje obserwatorów rynku. Gdy tylko zaszła powszechna konieczność przeniesienia pracy do domu, ekskluzywne biurka o nietypowych kształtach zaczęły podbijać rynek. Mogą występować w przeróżnych stylizacjach – od klasyki i art deco po ociężałe klimaty industrialne. Odgórnych limitów nie ma, ale panuje powszechna zasada – zawsze są to oryginalne biurka, które będą doskonałą ozdobą pokoju, sypialni czy salonu. Tego typu meble mają także jeszcze inną zaletę – znacznie wolniej się starzeją. Klasyczne stoły biurowe będą z czasem wyglądały na wieloletnie, takie, które nie pasują już do aktualnych standardów stylistycznych. W przypadku bardziej unikalnych form takie ryzyko jest w znacznym stopniu zminimalizowane.

You may also like