strona internetowa

Wielu młodych przedsiębiorców zastanawia się, czy możliwe jest samodzielne założenie strony internetowej. Nowoczesne technologie pozwalają samodzielnie poradzić sobie z tą pracą. Oczywiście nie obywa się to bez niespodzianek i pułapek. Projektowanie strony internetowej — jakie umiejętności musisz mieć i czy to naprawdę jest takie trudne?

Od czego zacząć tworzenie strony internetowej?

Aby rozpocząć tworzenie strony internetowej, musisz najpierw zdecydować, jaki rodzaj strony internetowej chcesz stworzyć. Spośród dostępnych opcji są następujące:

  • Sklep internetowy. Zasób obejmuje zestaw programów, które działają równolegle w tej samej witrynie. Sklep internetowy pozwala klientom wybrać z katalogu potrzebny towar, jednocześnie czytając instrukcję i charakterystykę. Katalog zawiera zdjęcia towarów, koszt, opis i wskazówki.
  • Wizytówka. Bardzo prosty zasób, który z reguły składa się z jednej strony. Zawiera informacje o firmie, towarach lub świadczonych usługach. Na stronie można również umieścić dane kontaktowe. Jeśli nie jesteś gotowy ponieść poważnych kosztów, ale jednocześnie chcesz promować produkty w nowoczesny sposób, musisz zwrócić uwagę na wizytówkę.
  • Jednostronicowa witryna internetowa. Kolejny dość prosty pod względem implementacji zasób. To strona, która ma jeden cel — zebranie danych kontaktowych grupy docelowej. Wskazane jest korzystanie z jednej strony równolegle z kampaniami reklamowymi, zwiększając w ten sposób oglądalność. Zawartość strony jest dość prosta — wystarczy podać informacje o firmie lub usługach, które się promuje.

Jak stworzyć stronę internetową na podstawie szablonu?

Aby nie zastanawiać się długo nad tym, jak stworzyć własną stronę, polecamy skorzystać z darmowych szablonów i różnych kreatorów. Na początek trzeba sprawdzić, jak silny jesteś w tej dziedzinie.

Tworzenie złożonej wielopoziomowej witryny od podstaw jest dość problematyczne, więc zalecamy, aby zacząć od wyboru prostej opcji. W końcu zbudowanie zasobu od podstaw wymaga dokładnej znajomości kodów, optymalizacji zasobów i cech projektowych. Dodatkowo potrzebna będzie pomoc doświadczonego copywritera, który wypełni ten zasób.

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak samodzielnie stworzyć stronę internetową, zapoznaj się z zaletami kreatorów:

  • Łatwo jest zarządzać wszystkimi dostępnymi elementami, ponieważ panel administracyjny jest minimalistyczny i niewymagający wyjaśnień.
  • Do stworzenia projektu nie trzeba używać języków programowania.

Możesz więc stworzyć stronę internetową o takiej strukturze, jaką chcesz. Jednak zajmując się samodzielnym projektowaniem własnej strony w Internecie, należy zdawać sobie sprawę z wad korzystania z szablonów:

  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych takiego zasobu będzie trudniejsza niż  optymalizacja strony stworzonej od podstaw.
  • Tworzenie wielopoziomowego złożonego projektu przy użyciu gotowych szablonów będzie dość trudne. Przecież twórcy oferują Ci gotowe rozwiązania, w których nie można wprowadzić wielu zmian.
  • Strona jest przywiązana do serwera szablonów, więc awarie z pewnością spowodują utratę екусш.

Zalety samodzielnego tworzenia strony internetowej

Nie trzeba się zastanawiać, czy można samemu stworzyć stronę internetową. Jest to więcej niż realistyczne. Ponadto proces ten ma wiele zalet. Na przykład, korzystając z kreatorów i szablonów, możesz stworzyć własną stronę internetową, nawet jeśli nie masz umiejętności programowania. Jeśli wybrałeś odpowiedni szablon i zdecydowałeś, jakimi informacjami powinna być wypełniona strona, projektowanie zajmie Ci zaledwie dzień lub dwa.

Orientując się jak samodzielnie zbudować stronę, zaoszczędzisz sporo pieniędzy. W końcu zamówienie strony internetowej ze studia nie jest tanią usługą. Po co płacić, skoro możesz wykonać całą pracę samodzielnie?

You may also like