spotkanie

W drugiej połowie stycznia obchodzone są dwa wyjątkowe święta – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Jest to doskonała okazja do tego, aby przygotować dla swoich ukochanych dziadków miłą niespodziankę i wręczyć im wyjątkowy prezent. Czego seniorzy potrzebują najbardziej? Czytaj dalej, aby poznać propozycje najlepszych upominków od wnucząt!

Spersonalizowane upominki dla dziadków

U każdej babci i dziadka największy uśmiech na twarzy wywołają prezenty zrobione własnoręcznie lub spersonalizowane. Radość tę można zauważyć już na początku „kadencji” każdego z dziadków, gdy najmłodsi wnuczkowie wręczają im kolorowe laurki z samodzielnie wykonanymi rysunkami. Dlatego na pierwszym miejscu warto stawiać prezenty z pomysłem, takie jak album ze zdjęciami. Bardzo popularną techniką w ostatnich latach stał się decoupage, polegający na przyklejaniu na drewno wzorów wyciętych z papieru. Jest to świetny sposób na dekorowanie ramek, albumów czy skrzyneczek prezentowych, który może stanowić wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Każdy upominek można personalizować – nawet alkohol na prezent! W tym celu warto wybrać firmę taką jak https://podarujalkohol.pl, która oprócz trunku zaoferuje stworzenie wyjątkowej etykiety z Twoimi życzeniami, na której znajdą się ciepłe słowa skierowane do babci i dziadka w tym wyjątkowym dniu.

Niezapomniana wycieczka

Starsi ludzie mimo nadmiaru wolnego czasu, często nie mają zbyt wielu okazji do tego, aby wybrać się na wycieczkę. Może im to uniemożliwiać stan zdrowia, brak samochodu lub potrzeba opieki. Dlatego też standardowe prezenty na urodziny, takie jak kwiaty czy czekoladki, można wymienić na jeden, większy podarunek, jakim będzie wycieczka na łono natury – nad jezioro lub nad morze, gdzie nie brakuje świeżego i czystego powietrza, a także spokoju i pięknych widoków. Po wcześniejszym uzgodnieniu tego z dziadkami i rodzicami można zaplanować nawet kilkudniowy wypad, podczas którego cała rodzina wypocznie i doskonale spędzi razem czas!

Podczas podróży możesz też zaplanować uroczystą kolację, podczas której zostanie podany posiłek, deser i ekskluzywne alkohole na prezent. Wspólne jedzenie to świetna okazja do napełnienia brzuchów, wielu rozmów oraz zrobienia rodzinnych zdjęć do albumu.

Mały prezent, dużo radości

Warto pamiętać o tym, że dziadkowie obdarzają swoich wnuków wielką miłością i każdy drobny upominek ucieszy ich równie bardzo jak ten duży i kosztowny. Jakie prezenty mogą się sprawdzić? Przede wszystkim poleca się książki – zarówno te popularnonaukowe, jak i obyczajówki i powieści historyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób starszych cieszą się również biografie.

Do książki dołączyć można dobry alkohol na prezent ze spersonalizowaną etykietą lub pudełko ulubionych czekoladek, którymi babcia lub dziadek będą mogli zajadać się w trakcie lektury. Warto też zapytać dziadków lub rodziców, czy znajdą się jakieś upominki, które są im szczególnie potrzebne i mogłyby znacząco pomóc im na co dzień. Może to być nowy zegarek, zaparzacz do herbaty lub nowy zestaw szklanek i talerzy.

You may also like