Stare miasto

Mając trochę wolnego czasu, warto zdecydować się na zwiedzanie Warszawy, która ma wiele do zaoferowania. Można liczyć na bogactwo i różnorodność atrakcji, więc dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Zadowoleni będą miłośnicy zarówno historii, jak i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Pełnienie funkcji stolicy kraju do czegoś zobowiązuje, Warszawa nieznana zachwyca nawet najbardziej wymagających turystów. Podczas każdej kolejnej wizyty można odkryć coś zupełnie nowego, przez co chce się wracać. Pora poznać najciekawsze atrakcje w Warszawie, których pominięcie byłoby niemalże grzechem.

Jakie atrakcje ma do zaoferowania Warszawa?

Nawet jeśli ktoś ma tylko weekend na zwiedzanie Warszawy, warto wykorzystać ten czas do maksimum i wybrać się do najciekawszych miejsc. Dobrze zaplanowany harmonogram dnia to podstawa, aby nie tracić czasu na bezcelowe wałęsanie się po okolicy. Warszawskie Stare Miasto to podstawa dla każdego turysty, stanowi wizytówkę stolicy i świetną bazę wypadową. Na szczególną uwagę zasługuje Plac Zamkowy, na którym znajduje się słynna kolumna króla Zygmunta. To właśnie on przyczynił się do tego, że Warszawa stała się stolicą Polski. Dalej jest Zamek Królewski, który pełni siedzibę muzeum, skrywa wiele ciekawych zbiorów. Archikatedra to niezwykle ważne miejsce, bo koronowano w niej króla, zaprzysiężono Konstytucję 3 Maja. Znajdują się w niej również prochy ostatniego króla, polskich prezydentów i nawet słynnego pisarza Henryka Sienkiewicza. Warto też przyjrzeć się Barbakanowi i dawnym murom obronnym, które nadal robią wrażenie. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć najatrakcyjniejsze budynki warszawskie, to powinien wybrać się na spacer Traktem Królewskim. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą zobaczyć szereg ciekawych miejsc.

Co warto zobaczyć, będąc w Warszawie?

W Warszawie znajduje się wiele pozostałości po czasach przedwojennych, a na szczególny klimat można liczyć na Pradze. Niemalże grzechem byłoby nie odwiedzić przy okazji Muzeum Warszawskiej Pragi, aby lepiej zrozumieć historyczne wydarzenia. Panoramę miasta można podziwiać z tarasu widokowego. Na uwagę zasługuje również Centrum Praskie Koneser, czyli odnowiona wytwórnia wódek, która obecnie pełni funkcję Google Campusu. Jeśli kogoś ciekawi to, jak wytwarzano najsłynniejszy polski trunek, to powinien udać się do Muzeum Polskiej Wódki. Świetną atrakcją jest także Multimedialny Park Fontann w Starym Mieście, który przykuwa spojrzenia przede wszystkim w okresie letnim: można zobaczyć animowaną opowieść o Warszawie, poznać ciekawe legendy miejskie. Niecodzienne doznania zapewni wizyta w warszawskim Fotoplastikonie, co będzie okazją do obejrzenia tysięcy trójwymiarowych zdjęć przedstawiających Warszawę w różnych okresach. Miłośnicy historii będą zachwyceni, ale nie tylko oni, więc warto przekonać się o tym osobiście. Z warszawskich atrakcji można też polecić Teatr Królewski i Starą Oranżerię. Przetrwały one okres okupacji niemieckiej, dlatego mają szczególną wartość.

Do jakich miejsc warto się wybrać podczas pobytu w stolicy?

Muzeum Gazownictwa to miejsce warte odwiedzenia, stanowi ogromny kompleks budynków w stylu neogotyckim. Zachowało się wiele maszyn i urządzeń, którym można obecnie przyjrzeć się z bliska i poznać ich działanie. W muzeum organizowane są warsztaty i ciekawe spotkania dla osób w praktycznie każdym wieku. Muzeum Czar PRL także pozwoli przenieść się do historycznych czasów, których młode osoby nie miały okazji doświadczyć. Jest to miejsce pełne pamiątek z epoki PRL, którą doskonale pamiętają dziadkowie. Warto też od razu wspomnieć o jedynym w swoim rodzaju Muzeum Neonów. W zbiorach znajduje się już ponad sześćdziesiąt neonów, a liczba ta cały czas rośnie. W Warszawie mieści się również Muzeum Fryderyka Chopina, czyli jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, znanego na całym świecie. Jeśli kogoś interesuje historia Powstania Warszawskiego, chciałby obcować z historią, to nie ma lepszego miejsca niż Muzeum Powstania Warszawskiego. Istotnym miejscem turystycznym jest także najwyższy budynek w Polsce, czyli Pałac Kultury i Nauki. Z warszawskich atrakcji wymienić można także Park Miniatur, Pałac na Wyspie, Synagogę Nożyków, Muzeum Historii Żydów Polskich, Stadion Miejski Legii Warszawa, Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Więzienia Pawiak.

Źródła: 

http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

You may also like