winnica

Radość płynąca z obdarowywania innych to wspaniałe uczucie, zwłaszcza jeżeli wręczamy prezent naszym rodzicom. Jednakże znalezienie idealnego podarunku na rocznicę ślubu może nie być tak łatwe, jak się wydaje. Rodzice zapewne posiadają już zestaw pięknej zastawy oraz nie potrzebują kolejnego ręcznika. W takiej sytuacji warto postawić na pomysłowość i wybrać mniej oczywisty prezent. Oto 3 propozycje nietuzinkowego podarunku z okazji rocznicy ślubu.

Dla smakoszy wszelkiego rodzaju

Rodzice lubią kawę, wino, a może uwielbiają kolacje złożone z oliwek oraz sera? Jeżeli wyszukane smaki są tym, co przemawia seniorom do serca, warto sprawić im radość jednym z poniższych prezentów. Zestaw do degustacji wina to świetny wybór dla koneserów, którzy cenią sobie bogaty bukiet oraz złożony finisz każdego łyku. Karafka lub butelka dobrego trunku to sprawdzony sposób, aby umilić kilka wieczorów, spędzonych w rodzinnej atmosferze.

Dla kawoszy trafionym prezentem będą ziarna uznanych odmian albo ekspres. W zależności od tego, czy rodzice są zapalonymi miłośnikami kawy, czy też po prostu lubią rozpocząć dzień od filiżanki arabiki, można wybrać model automatyczny, kolbowy – dla zaawansowanych – lub kapsułkowy. Unikalna deska do serwowania sera lub wędlin to przemyślany podarunek, który znajdzie się na stole podczas każdej okazji. Możliwość spersonalizowania podarunku poprzez wypalenie lub wygrawerowanie imion rodziców sprawi, że obdarowani będą miło wspominać rocznicę.

Odnowa i relaks – spa w górach

Prezent niekoniecznie musi być rzeczą. Voucher do gabinetu spa to wspaniały pomysł, aby pokazać rodzicom, że troszczymy się o ich zdrowie i samopoczucie. Wycieczka do górskiego kurortu oraz wykupienie zestawu zabiegów to strzał w dziesiątkę, który pomoże seniorom się zrelaksować i odzyskać energię. Nie bez znaczenia jest również lokacja. Położony u podnóża gór gabinet zachęca do wycieczek pomiędzy zabiegami, a trudno znaleźć lepszy sposób na odprężenie, niż spokojny spacer na pobliski szczyt. Weekendowy wyjazd do spa ucieszy rodziców niezależnie od pory roku – góry mają w sobie urok, który nie słabnie przez okrągłe dwanaście miesięcy. Jeżeli nie wiemy, jakie zabiegi będą najlepsze, możemy wybrać ogólny pakiet lub zasilić kartę podarunkową sumą pieniędzy, które jubilaci wykorzystają według własnego uznania.

Wizyta w winnicy z kolacją dla dwojga

Jeżeli poszukujemy pomysłu, który uczyni dzień rocznicy naprawdę wyjątkowym, niewiele prezentów może rywalizować z wyjściem do winnicy. W skład tego niezwykłego wyjazdu wchodzi zazwyczaj zwiedzanie obiektu oraz degustacja lokalnych win pod okiem specjalistów, którzy o trunkach wiedzą wszystko. Następnie para przechodzi do restauracji, gdzie otrzymuje specjalnie przygotowaną kolację, złożoną z kilka dań oraz deseru. Takie wyjście można połączyć z noclegiem na miejscu oraz zwiedzaniem okolicznych zabytków, co stworzy wspaniałą oprawę do świętowania. Degustacja i kolacja w winnicy to sposób, aby jubilaci spędzili wyjątkowe chwile w romantycznej atmosferze.

You may also like