rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne – co to w ogóle takiego?

Rolety zewnętrzne to co raz popularniejsze osłony montowane na zewnątrz okna, które składają się z połączonych wzajemnie listewek tworzących w ten sposób pancerz. Żaluzje zewnętrzne spełniają w zależności od rodzaju dwie główne funkcje. Zwykłe, mają za zadanie ochronę pomieszczenia przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak: deszcz, wiatr, śnieg czy słońce oraz zapewniają izolację akustyczną, przez co duża część dźwięków z zewnątrz nie przedziera się do środka domu lub mieszkania. Drugim rodzajem są rolety antywłamaniowe. Spełniają one te same zadania, dodatkowo zapewniając bezpieczeństwo przed nieproszonymi gośćmi. Czynnikiem, który wyróżnia oba te rodzaje jest oczywiście cena.

Antywłamaniowe czy zwykłe? Warto zapłacić więcej?

Mimo, iż budowa rolet antywłamaniowych i zwykłych jest bardzo podobna to opcja antywłamaniowa jest solidniejsza, cięższa, jej środek jest wypełniony wytrzymałą żywicą poliestrową przez co roleta odporna jest na uszkodzenia mechaniczne. Roleta zwykła natomiast wypełniona jest najczęściej pianką poliuretanową. Zachęcać do zakupu zwykłej rolety zewnętrznej może oczywiście jej cena. Zależeć może ona oczywiście od wielu czynników takich jak wielkość rolety, jej klasa czy producent ale w przypadku tańszej opcji zaczynać może się już od 200-300 złotych w przypadku żaluzji sterowanych manualnie. Roleta antywłamaniowa wyższej klasy, to natomiast koszt mogący zaczynać się od 1500 złotych.

Głównym powodem zakupu i montażu żaluzji zewnętrznych jest oprócz ochrony przed słońcem zapewnienie bezpieczeństwa pomieszczenia, gdzie są one zakładane. Rolety zwykłe mogą wyglądać na trwałe i solidne, jednak w momencie włamania, złodziej poradzi sobie z nimi bez problemu. W przypadku, kiedy zależy nam na należytej ochronie i bezpieczeństwie, należy poważnie przemyśleć zakup rolet zewnętrznych antywłamaniowych.

Montaż rolet zewnętrznych.

Właściwy montaż żaluzji zewnętrznych odbywa się w kilku krokach. Pierwszym z nich jest montaż na górze naszego okna profilu adaptacyjnego oraz prowadnic. Ważne jest, aby prowadnice znajdowały się na całej ramie okna. Prowadnice powinny być dostosowane do tego, w jaki sposób nachylony jest parapet okna gdzie montujemy roletę.  Następnym krokiem przymocowanie skrzynki do ramy okiennej. Jednym z ostatnich już kroków jest montaż mechanizmu, który służyć będzie do nawijania taśmy. Ostatnim krokiem jest test rolet, czyli sprawdzenie, czy cały mechanizm działa w sposób poprawny. Jeśli tak jest i nie ma do jego działania żadnych zastrzeżeń to montaż jest zakończony. Montaż można zlecić https://monirol.pl/.

You may also like