przeprowadzka

Przeprowadzka to ciężka praca wymagająca wyśmienitej organizacji pracy i dlatego najlepiej zrealizować ją w czasie, gdy nie ma żadnych innych przeszkód. Niestety często jest to niemożliwe. Czasem meble trzeba nosić w deszczu lub na siarczystym mrozie, bywa że sprawę komplikuje choroba domownika lub ciąża pani domu. Najlepszym wyjściem jest wtedy powierzenie zadania profesjonalnej firmie przeprowadzkowej, która poradzi sobie w każdej sytuacji.

Organizując przeprowadzkę na własną rękę czasem można pozwolić sobie na pewną elastyczność – odwołać przyjaciół, którzy mieli pomagać w noszeniu mebli i poczekać na lepsze samopoczucie lub na poprawę pogody. Gorzej, gdy sprawa wymagała zamówienia i opłacenia większego samochodu do przewiezienia dobytku, ale i w tym wypadku można często odwołać przedsięwzięcie bez dodatkowych kosztów. Niestety, często nie można zmienić terminu opuszczenia mieszkania i przenosin na nowe miejsce. Trzeba wtedy stawić czoła wyzwaniu mimo niesprzyjających okoliczności.

Dla doświadczonych firm przeprowadzkowych złe warunki atmosferyczne czy trudne sytuacje domowników to chleb powszedni i potrafimy sobie z tym wszystkim poradzić – mówi ekspert z firmy Kengo Przeprowadzki Kraków, która zajmuje się przewożeniem wyposażenia mieszkań i biur. – Często jesteśmy wręcz jedynym ratunkiem dla osób, które zmagają się z chorobą czy inną nietypową sytuacją domową. Potrafimy wszystko zorganizować w taki sposób, że klientom pozostaje zająć się tylko swoimi sprawami osobistymi.

Przeprowadzka w deszczu lub na mrozie

Zdecydowanie odradzamy osobom prywatnym noszenia mebli i kartonów w czasie deszczu lub przy mroźnej temperaturze. Już w normalnych warunkach nie jest to łatwe zadanie, a przy takich utrudnieniach łatwo o poważne uszkodzenie sprzętów lub o chorobę. Jeśli jednak jest to konieczność, radzimy śledzić prognozy pogody i nastawiać się na dźwiganie ciężarów podczas przerw w opadach. Informacje meteorologiczne są coraz dokładniejsze i można kierować się ich wskazaniami. Natomiast w trakcie ulewy można pracować w domu – rozkręcać meble, pakować kartony i zabezpieczać sprzęty.

Meble, pudła, sprzęty, a zwłaszcza elektronika muszą być szczelnie owinięte folią. Po wniesieniu telewizora, komputera czy lodówki do nowego mieszkania lepiej dla bezpieczeństwa nie włączać ich przez kilka godzin. Ubrania, pościele i koce muszą być zapakowane do worków foliowych i dobrze związane sznurkiem lub ściągnięte gumowymi taśmami. Dobrze zadbać o siebie muszą także tragarze – powinni mieć nieprzemakalne kurtki z kapturami, spodnie i odpowiednie buty. Podczas deszczu nie uniknie się naniesienia do mieszkania błota, dlatego koniecznie trzeba przy wejściu ułożyć chłonące wodę materiały – szmaty, a nawet stare ręczniki. Zmniejszy się w ten sposób ilość brudu wnoszonego do środka.

Natomiast podczas pracy w ujemnych temperaturach szczególne środki ostrożności muszą zachować osoby noszące ciężary. Nie mogą ubrać się zbyt lekko, ale także nie powinny mieć na sobie zbyt wielu warstw ubrań. Muszą uważać, aby się nie spocić podczas dźwigania mebli na mrozie, bo grozi to przeziębieniem, a nawet cięższą chorobą – wymaga to więc od nich częstego odpoczywania po każdym większym wysiłku, aby wystudzić rozgrzany organizm.

Szczególnej ostrożności wymagają także sprzęty AGD i elektronika – po wniesieniu do nowego mieszkania powinny stać niepodłączone, aż osiągną temperaturę pokojową. Jeszcze więcej starań wymaga transport np. akwariów z rybkami czy terrariów z jaszczurkami. Podczas przewożenia muszą mieć one specjalną warstwę izolacyjną. Wyjątkowej uwagi potrzebują także rośliny, zwłaszcza gatunki ciepłolubne.

Pod specjalną ochroną – kobiety w ciąży

Kobietom w ciąży należy się specjalna uwaga. Przede wszystkim nie powinny one niepotrzebnie nosić żadnych ciężarów, wykonywać gwałtownych ruchów oraz stresować się. Dlatego nie mogą angażować się w główne prace podczas przenosinach. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, której powierzy się wnoszenie i przewóz mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia. Domownikom pozostaje w takiej sytuacji tylko cieszenie się ze zmiany miejsca zamieszkania.

Z reguły jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobiety w ciąży zajmowały się drobnymi i lekkimi pracami – owijaniem folią i pakowaniem sprzętów, układaniem w kartonach książek czy innych drobiazgów. Oczywiście noszenie lub nawet przesuwanie wypełnionych pudeł nie wchodzi w grę, należy także unikać częstego schylania się. Dobrym pomysłem jest także, aby kobiety spodziewające się dziecka były w tych newralgicznych dniach w stałym kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym. Zalecana jest wizyta u niego przed przeprowadzką i poddanie się radom specjalisty oraz kontrola stanu zdrowia po umeblowaniu nowego mieszkania.

Podobne środki ostrożności dotyczą również osób zmagających się z chorobami. Oczywiście najlepszym pomysłem jest odłożenie przeprowadzki do czasu wyzdrowienia domownika, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Dlatego zaleca się bliski kontakt z lekarzem i dostosowanie się do jego rad. W najcięższych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z usług profesjonalnego transportu medycznego.

You may also like