tankowanie

Dla wielu przedsiębiorców posiadających auta służbowe, karta paliwowa stanowi praktyczne narzędzie, pozwalające na efektywniejsze zarządzanie wydatkami firmy. Korzystając z tego typu produktu, kierowcy mogą liczyć na atrakcyjne rabaty, pomniejszając cenę paliwa nawet o kilkadziesiąt groszy!

Właściciele firm, posiadających auta służbowe, muszą liczyć się z kosztami utrzymania pojazdów. Wydatki związane z zakupem paliwa, jak i opłatami drogowymi, generują duże sumy często nadwyrężające budżet przedsiębiorstwa. Stąd też w celu optymalnego zarządzania flotą, firmy zaczęły poszukiwać prostych, a zarazem skutecznych sposobów, dzięki którym ograniczą wydatki ponoszone podczas wizyt na stacjach benzynowych. Nic więc dziwnego, że w bardzo szybkim tempie na popularności zaczęły zyskiwać karty paliwowe, które pozwalają na zmniejszanie kosztów tankowania. Schemat i sposób korzystania z karty jest niezwykle prosty i wygodny, o czym powiemy w dalszej części materiału.

Jak działa karta paliwowa?

Jednym ze skutecznych sposobów na optymalizację zarządzania flotą firmową jest karta paliwowa. Dzięki niej przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania ze specjalnych rabatów na zakup paliwa. To narzędzie pozwala na bezgotówkowe transakcje i umożliwia pełną kontrolę nad środkami znajdującymi się na karcie. By zasilić kartę, wystarczy wcześniej ją doładować z poziomu Panelu Klienta. W ten sposób kierowcy w szybki, bezpieczny i wygodny sposób mogą płacić nie tylko za paliwo, ale także określone produkty na stacjach benzynowych.

Dodatkowo w przypadku niektórych kart paliwowych, firmy zyskują szereg korzyści m.in.:

  • płacenie kartą za przejazdy autostradami,
  • wgląd w historię transakcji,
  • generowanie comiesięcznych faktur zbiorczych,
  • dokonywanie transakcji na stacjach takich koncernów jak np. BP, ORLEN, BLISKA, AMIC, czy też SHELL.

You may also like