opakowania tekturowe

Moda na ekologię coraz śmielej wkracza na rynek opakowań. Właściciele firm już dawno zauważyli, że klienci większą uwagę przywiązują do opakowań dzisiaj niż kiedyś. To z kolei sprawia, że osoby zajmujące się branżą e-commerce nierzadko decydują się na opakowania tekturowe, które można poddać recyklingowi. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli myślisz nad założeniem własnej firmy – produkcja tekturowych pudeł może okazać się świetnym pomysłem na biznes!

Produkcja pudeł tekturowych – dlaczego to świetny pomysł?

Klienci coraz większą wagę przywiązują do kwestii odpowiedzialności za środowisko. Ekologia staje się wręcz priorytetem i, co istotne, nigdy nie działo się to aż na taką skalę. Warto dodać, że zmiany napędzane są nie tylko przez klientów, ale również przez legislację Unii Europejskiej, związaną z wdrażaniem gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) – jej celem jest racjonalne wykorzystywanie zasobów oraz ograniczenie ich złego wpływu na środowisko. Można powiedzieć, że jest to model skoncentrowany na minimalizowaniu zużycia surowców oraz ponownym wykorzystywaniu opakowań.

Co więcej, w Polsce trwają prace nad systemem ROP (Rozszerzonej Odpowiedzialności Producentów), zgodnie z którym przydatność opakowań przeznaczonych do recyklingu ma iść w parze z niższymi kosztami wprowadzania ich na rynek. Odejście od opakowań z tworzyw sztucznych i przejście na te wielokrotnego użytku będzie więc się po prostu opłacało.

Warto dodać, że klienci coraz częściej kupują w sklepach, w których produkty pakowane są w opakowania biodegradowalne i kompostowalne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również opakowania, z których można zrobić kompost samodzielnie, we własnym domu – posiadają one certyfikat Home Compost. Wszystkie te warunki spełnia właśnie wiele opakowań z tektury. Konsumenci coraz częściej decydują się kupować produkty u marek, które działają według zasad zrównoważonego rozwoju, a ich działania są w 100% przejrzyste.

Czy opakowania kartonowe naprawdę są ekologiczne?

Opakowania kartonowe idealnie wpisują się w trend ekologicznej rewolucji. W większości wykonywane są one bowiem z surowców wtórnych – tektura to, tak naprawdę, najczęściej przetwarzany materiał na całym globie. Do jej produkcji nie trzeba więc specjalnie wycinać drzew! Jest ona wytwarzana z pulpy drzewnej oraz surowców pozyskanych w procesie recyklingu. Takie opakowania są więc ekologiczne i – co więcej –  można je produkować na masową skalę.

Ważne jest również to, że łatwo można dopasować wielkość i rozmiar kartonu do określonych towarów. Dzięki temu istnieje możliwość zaoszczędzenia na kosztach wysyłki, czasie pakowania oraz miejscu w magazynie – wszystkie te czynniki mają duże znaczenie dla sklepów internetowych.

Maszyny do produkcji pudeł w Emergraf

W Emergraf znajdziesz szeroką gamę maszyn do produkcji pudeł, określanych też mianem „boxmakerów”, które pozwolą Ci osiągnąć sukces na rynku opakowań tekturowych. Do wyboru masz przede wszystkim urządzenia nowe, które zachwycają funkcjonalnością oraz walorami praktyczno-użytkowymi. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie wiesz, która maszyna będzie najlepsza i potrzebujesz porady? Zadzwoń na numer 12 288 12 44 i poznaj szczegółową ofertę już dziś!

You may also like