oko

To właśnie na oczach nasz wzrok skupia się najczęściej podczas kontaktu z drugą osobą. Niestety wokół tej okolicy stosunkowo najszybciej tworzą się zmarszczki, a delikatna skóra wiotczeje, traci jędrność i opada. Niestety różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, terapie i kremy nie zawsze pozwalają uzyskać zadowalający efekt. Osoby chcące odzyskać perfekcyjny wygląd, pełne spojrzenie i dobre samopoczucie poszukują sposobów na odzyskanie blasku spojrzenia.

Czym jest plastyka powiek? Sprawdź, na czym polega ten zabieg i w jaki sposób może przeprowadzić go specjalista, czyli m.in. okulista z Warszawy.

Zwiotczała skóra wokół oczu to problem nie tylko estetyczny 

Medycyna estetyczna oferuje obecnie wiele różnych zabiegów, dzięki którym można uzyskać rezultaty w zapobieganiu starzeniu się skóry i niwelowaniu zmarszczek. To także różne działania ujędrniające cerę i przywracające jej elastyczność. Jednak skóra powiek jest niezwykle charakterystyczna, delikatna i cienka. Na co dzień powieki wykonują tysiące ruchów, poddawane są zabiegom makijażu i narażone bywają na ogromne zmęczenie, co wpływa na ich opadanie i nieestetyczny wygląd oczu.

W Warszawie, jak i innych miastach do dyspozycji pacjentów jest wiele różnych zabiegów. Coraz częściej mówi się o blefaroplastyce, polegającej na chirurgicznym wycięciu zwiotczałych części skóry oraz tłuszczu, dzięki czemu oczy ponownie odzyskują swoje młodzieńcze spojrzenie. Zmarszczki zostają usunięte, a po zwisających fałdach skórnych i opuchniętych poduszeczkach nie pozostaje żaden ślad.

Plastykę powiek należy zawsze wykonywać wyłącznie w ośrodkach po odpowiednich konsultacjach. Idealnym miejscem będzie placówka zatrudniająca okulistę i oferująca kompleksowe usługi okulistyczne, gdzie można dogłębnie zbadać wzrok, skorzystać z pomocy specjalistów oraz wykonać blefaroplastykę w sposób bezpieczny dla pacjenta.

Dlaczego blefaroplastyka jest tak popularna?

Zabieg chirurgicznego usunięcia nadmiaru zwiotczałej skóry i tłuszczu w porównaniu z wieloma kosztownymi zabiegami wykonywanymi w seriach, a także specjalistycznymi kosmetykami, które w ciągu lat zużywane są w ilości wielu opakowań, nie jest aż tak kosztowny. Ponadto coraz więcej okulistów w Warszawie w swoich centrach medycznych zatrudnia lekarzy, którzy mogą przeprowadzić tego typu plastykę. Jest to zatem kompleksowa i bezpieczna oferta realizowana pod okiem specjalistów z różnych dziedzin. 

Plastyka powiek jest też zabiegiem, po którym w ciągu tygodnia można powrócić do pełni aktywności, a zalecenia pozabiegowe nie należą do skomplikowanych. Ważne, żeby przed podjęciem decyzji o zabiegu zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami dotyczącymi blefaroplastyki. Sama korekta trwa ok. godzinę, a miejsca nacięcia i minimalne blizny w niedługim czasie stają się niemal niewidoczne. Z zabiegu plastyki powiek chętnie korzystają kobiety, a w ostatnim czasie coraz częściej z zamiarem korekcji okolic oczu zgłaszają się również mężczyźni. 

You may also like