Mikropigmentacja skóry głowy to mało inwazyjny zabieg polegający na wprowadzeniu w warstwę skóry pigmentu, który imituje włosy. Co jest wskazaniem do wykonania zabiegu i jaki efekt można osiągnąć?
Osoby borykające się z łysieniem często poszukują sposobów na zamaskowanie tego problemu. Jednym z nich jest mikropigmentacja włosów, która pozwala uzyskać naturalny efekt, a tym samym zatuszować problem łysienia i zwiększyć pewność siebie. Na czym polega zabieg?
Mikropigmentacja skóry głowy – na czym polega?
Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, podczas którego w warstwę skóry wprowadza się specjalny pigment. Powoduje on efekt krótko ściętego włosa lub optycznego zagęszczenia włosów. Zabieg można wykonać nie tylko na głowie, ale też na brodzie. Jest on przeznaczony dla osób, które zmagają się z problemem łysienia. Mikropigmentacja ma na celu zatuszować łysienie za pomocą specjalnie dobranego barwnika, który wprowadza się pod skórę. Zabieg można zastosować zarówno w przypadku całkowitego, jak i częściowego wyłysienia. Efekt jest podobny do tatuażu, ponieważ imituje krótko ścięte włosy. Możliwe jest optyczne uzupełnienie niedoborów włosów lub też ich całkowity rysunek. Podczas mikropigmentacji można odtworzyć naturalną linię włosów, zamaskować bliznę (na przykład po przeszczepie włosów), czy też zwiększyć efekt przeszczepu włosów. Zabieg przeprowadza się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jeśli interesuje Cię mikropigmentacja skóry głowy, zajrzyj na stronę medmix.pl, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zabiegu.
Dla kogo jest przeznaczony zabieg mikropigmentacji skóry głowy?
Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z łysieniem na głowie lub zaroście. Sprawdzi się on też u osób z problemem łysienia plackowatego, bliznowaciejącego, czy też w przypadku utraty włosów po chorobie lub wypadku. Mikropigmentację wykonuje się też u osób, które przeszły zabieg przeszczepu włosów metodą FUT i FUE. W przypadku metody FUT z okolicy potylicy wycinany jest pasek skóry. W tym miejscu powstaje blizna po szyciu, która jest widoczna, co wielu osobom przeszkadza. Podczas mikropigmentacji bliznę można zatuszować. Podobnie jest w przypadku blizny po zabiegu FUE, gdzie widoczne są duże punkty po pobraniu włosów. Zabieg zagęszczania włosów można wykonać również u osób, które nie zdecydowały się na przeszczep.
Choć mikropigmentację stosuje się we wszystkich przypadkach wypadania włosów, jak przy każdym zabiegu mogą występować przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich jest między innymi atopowe zapalenie skóry, zła kondycja skóry głowy, zaawansowany trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, czy też aktywna choroba nowotworowa. W niektórych przypadkach zabieg może zostać wykonany po konsultacji lekarskiej.
Jakie są efekty mikropigmentacji skóry głowy?
Podczas zabiegu mikropigmentacji odtwarza się pigmentem cebulki włosów. Pigment jest dobierany do koloru włosów pacjenta, na pierwszym zabiegu ustala się też zarys fryzury. Zabieg daje natychmiastowe efekty, jednak w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu zwykle wykonuje się trzy sesje zabiegów. Efekt utrzymuje się około 2 lata. W każdym przypadku uzyskujemy realistyczny efekt naturalnych włosów. To również sposób na zakamuflowanie różnego rodzaju blizn i ubytków, co pozytywnie wpływa na pewność siebie. Jeśli więc nadmierne przerzedzenie włosów, czy też całkowicie wyłysienie skutkuje uczuciem dyskomfortu i niską samooceną, warto rozważyć zabieg mikropigmentacji skóry głowy, aby zatuszować problem i poprawić swoje samopoczucie.