mieszkanie

Kupując nowe mieszkanie trzeba przede wszystkim podjąć decyzję na temat jego metrażu oraz ilości znajdujących się w nim pokojów. Od lat jednym z najpopularniejszych rodzajów mieszkań i to zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym są mieszkania 3-pokojowe. W naszym artykule  opisujemy, dlaczego takie mieszkania cieszą się tak dużą popularnością i jakie są ich największe zalety.

Jacy klienci najczęściej decydują się na zakup mieszkania 3-pokojowego?

Mieszkania 3-pokojowe są tak chętnie wybierane przez klientów przede wszystkim ze względu na to, że są najbardziej uniwersalne w stosowaniu. Na ich zakup równie często decydują się rodziny z dziećmi, jak i pary bez dzieci. Z jednej strony w takim mieszkaniu jest bowiem wystarczająca ilość miejsca, żeby każdy członek dużej rodziny miał w nim swoje miejsce, a z drugiej nie jest na tyle ogromne, żeby dla 2 osób było bardzo kłopotliwe np. do utrzymania w czystości. Mieszkania 3-pokojowe zazwyczaj mają między 55 a 70 m2. Można oczywiście znaleźć także takie, które będą nieco mniejsze lub większe, ale jest ich znacznie mniej. W większych najprawdopodobniej będzie po prostu oddzielna kuchnia oraz dodatkowa przestrzeń na garderobę.

Jak dodaje nasz rozmówca, doradca klientów z firmy deweloperskiej Eko-Bud, która prowadzi przede wszystkim wiele inwestycji budowlanych pod Warszawą, m.in. w Brwinowie:

Niektórzy klienci decydują się na mieszkania 3-pokojowe z myślą o przeznaczeniu ich do wynajęcia np. studentom lub pracownikom budowlanym. Do takich celów najlepiej nadają się mieszkania 3-pokojowe z oddzielną kuchnią. Dzięki temu jest możliwość wynajęcia aż 3 pokojów i tym samym zwiększenia swoich zysków.

Wiele sposobów wykończenia mieszkania 3-pokojowego

Mieszkania 3-pokojowe zazwyczaj są też bardzo łatwe w wykończeniu. Można to zrobić na wiele sposobów i wykorzystać 3 pokoje do różnych celów. Jeżeli mieszkanie ma zostać wykończone tak, żeby było wygodne w użytkowaniu dla rodziców i dzieci, najczęściej ich właściciele decydują się na zastosowanie jednego pokoju jako salonu, najlepiej z otwartą kuchnią, drugiego pokoju jako sypialni dla rodziców, natomiast trzeci pokój jest pokojem dziecięcym. Taki sposób wykończenia mieszkania sprawia po prostu, że będzie w nim najbardziej wszystkim wygodnie i każdy będzie miał możliwość spokojnego spędzenia czasu w taki sposób, w jaki ma ochotę.

Jeżeli z mieszkania 3-pokojowego korzysta tylko para, wtedy możliwości jest jeszcze więcej. Ponownie w mieszkaniu będzie salon i sypialnia, natomiast trzeci pokój w kupionym nowym mieszkaniu może być przeznaczony np. na urządzenie pokoju gościnnego, domowego biura czy kina domowego. W tym przypadku możliwości jest naprawdę dużo.

O tym, w jaki sposób wykańczane są mieszkania 3-pokojowe, które będą później przeznaczone do wynajęcia dla większej grupy osób już wspomniał nasz rozmówca. Zazwyczaj więc korzysta się z możliwości wynajęcia każdego z trzech pokojów oddzielnie. Dzięki temu można po prostu osiągnąć większe zyski. Mieszkania 3-pokojowe stosunkowo łatwo jest jednak również wynająć rodzinie z dzieckiem lub z dziećmi i w takim przypadku powinno się zastosować pierwszy sposób wykończenia, czyli z salonem, sypialnią dla rodziców oraz z pokojem dziecięcym.

You may also like