kule styropianowe

Ręcznie wykonane dekoracje są niezwykle oryginalne i niepowtarzalne. Przystroimy za ich pomocą wiele miejsc. Z powodzeniem udekorujemy nimi dom, mieszkanie, restaurację czy biuro. Gdy chcemy stworzyć nieszablonowe ozdoby, warto zrobić je samodzielnie. W tym celu można wykorzystać kule styropianowe. Posłużą jako podstawa, szkielet dla całej konstrukcji. Dzięki nim będziemy mieć formę, na której stworzymy swoją autorską ozdobę. Jakie dekoracje zatem wykonamy bez problemu, korzystając z kuli styropianowych?

Niesamowite ozdoby świąteczne i okolicznościowe

Możliwości na dekoracje za pomocą kul styropianowych są przeróżne. Najczęściej wykorzystuje się je, przy tworzeniu ozdób na święta. Głównie na Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Te dwa wydarzenia obchodzimy zazwyczaj w uroczysty sposób. Wiążą się z nimi także różne, ważne zwyczaje, takie jak: ubieranie choinki, wieczerza wigilijna, bądź święcenie pokarmów lub śniadanie wielkanocne. Podczas tych okazji, często ustrajamy dom, tak aby wprowadzić świąteczny klimat. Jeżeli chcemy żeby ozdoby były unikalne i oryginalne, warto wtedy wykorzystać kule styropianowe i wykonać dekoracje według własnego pomysłu. Za ich pomocą z powodzeniem stworzymy stylowe, piękne bombki, aniołki, czy stroiki na stół, a także wielkanocne jajka, zajączki lub kury.

Czym ozdobić kule styropianowe?

Jeżeli zdecydujemy się na zrobienie ozdób z wykorzystaniem kuli styropianowych, warto najpierw zastanowić się nad wyborem odpowiednich materiałów zdobniczych. Do dekoracji można wykorzystać rozmaite produkty. Efektywnie będą prezentować się dekoracje z użyciem błyszczących, kolorowych cekinów, guzików lub koralików. Kule styropianowe wykończymy również za pomocą farb akrylowych oraz brokatu. Możemy użyć także tkanin, np. filcu, wstążek, czy innych skrawków materiałów. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku, również ozdobny papier, bądź serwetki o interesującej kolorystyce. To jakich elementów użyjemy, zależy już tylko od naszej wizji i pomysłów.

Rodzaje i wymiary kul styropianowych

Bazę do dekoracji można dostać w zróżnicowanych wymiarach. Z łatwością dopasujemy jej wielkość, do ozdoby jaką chcemy stworzyć. Kule wykonane są ze styropianu, dzięki czemu są dosyć miękkie, a wbicie w nie igieł, czy szpilek nie jest trudne lub czasochłonne. Z powodzeniem przykleimy na nich także rozmaite elementy. Nie będą one odklejać się i odchodzić z łatwością, gdyż tworzywo styropianowe jest podatne na klej. Kule styropianowe możemy zamawiać w pojedynczych sztukach lub w większych, hurtowych ilościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like