kanapa

Urządzanie salonu to nie lada wyzwanie. Ten centralny punkt każdego domu stanowi ozdobę całego mieszkania. Jak urządzić go, jeśli mamy do dyspozycji niewielką powierzchnię, która dodatkowo pełni jeszcze kilka innych funkcji?

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych, stylizowanych mebli. Popularne są między innymi meble w stylu retro bądź w stylu skandynawskim, które idealnie nadadzą się do ustawienia w niewielkim salonie. Z jakich rozwiązań warto korzystać i o czym pamiętać przy urządzaniu salonu?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Jak gustownie urządzić salon?
  • na co zwracać uwagę przy urządzaniu salonu?
  • jak podzielić salon na strefy?

Jak już wspominaliśmy salon to centralny punkt domu. Dlatego dobrze jest przemyśleć każdy szczegół urządzenia tego wnętrza. Jeśli nasz salon pełni zarówno funkcję pokoju wypoczynkowego, jadalni oraz sypialni, to musimy nieco się natrudzić, aby wszystko do siebie pasowało, a jednocześnie stanowiło odrębny elementy.

Jak urządzić salon z witrynami i innymi ciekawymi meblami?

Urządzając salon musimy pamiętać o tym, do czego będzie on użytkowany. Jeśli nasz niewielki salon będzie jednocześnie sypialnią, pokojem dziennym i jadalnią, to koniecznie musimy w jednym pomieszczeniu zmieścić wygodną, elegancką rozkładaną kanapę, która na noc zmienia się w miejsce do spania, a w dzień stanowi miejsce dla gości. Do tego wygodny stół z krzesłami, gdzie będziemy jeść posiłki, miejsce do przechowywania talerzy, sztućców i serwisów herbacianych oraz kawowych, a także miejsce na telewizor oraz przechowywanie innych przedmiotów takich jak bibeloty, książki, pamiątki i tak dalej. Duże znaczenie mają także tekstylia takie jak poduszki, zasłony oraz oświetlenie. Dzięki szerokim wyborom produktów możemy salon urządzić w różnym stylu. Dlatego jeśli jesteśmy fanami stylu retro, to możemy skorzystać z eleganckich, stylizowanych witryn, które pomieszczą nasze serwisy, jednocześnie je chowając i eksponując w dyskretny sposób. Do nich możemy dopasować ładny kredens, stół z krzesłami, stolik kawowy i kanapę. Jeśli jednak jesteśmy fanami surowego stylu skandynawskiego, z szerokiej gamy produktów bez problemu znajdziemy witryny oraz wyżej wymienione meble wyprodukowane właśnie w tym stylu. Do wyboru mamy naprawdę szeroką gamą produktów i warto z niej skorzystać.

Jak urządzić gustowny salon, czyli podział na strefy.

Jeśli nasz salon pełni kilka funkcji jednocześnie to ważny jest wyraźny podział na strefy. Możemy to zrobić za pomocą ustawienia mebli bądź posłużyć się bardzo modnymi ostatnio lamelami. Lamele możemy przymocować do ściany w taki sposób, aby stały się przegrodą między konkretnymi strefami, np. między strefą jadalną, a strefą wypoczynkową. Innym równie ciekawym sposobem jest zamontowanie różnego typu oświetlenia w różnych częściach pokoju.  W ten sposób możemy urządzić salon, w którym będziemy mieli dwa sufitowe punkty świetlne – jeden będzie znajdował się w miejscu, gdzie będzie stał stół z krzesłami, a drugi w miejscu kanapy ze stolikiem kawowym. Mogą one oddzielać także strefą sypialną od strefy telewizyjnej. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej oraz pomysłowości. Możemy też inspirować się wpisami na blogach designerskich i realizacjami projektantów, bądź obserwując profile poświęcone aranżacji wnętrz. W ten sposób możemy wpaść na ciekawe pomysły nawet mając bardzo nieduży salon w bloku, gdzie trudno jest dokonać zmian, łącznie z podziałem na strefy (choć nie jest to niemożliwe). Dodatkowym uzupełnieniem aranżacji wnętrza będą tekstylia, czyli poduszki, zasłony i firany, które są doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Możemy je wybrać w naszych ulubionych kolorach bądź bazować na barwach aktualnie modnych i trendach.

You may also like