dźwig

Jeżeli kiedykolwiek słyszeliście lub czytaliście o ładowarkach teleskopowych, zapewne wiecie, że to uniwersalne urządzenia, które wykorzystuje się do różnorodnych prac w wielu branżach. Mogą zastąpić cały park maszynowy np. w dużym gospodarstwie rolnym, co wpływa na ich rosnącą popularność. Gdzie dokładnie sprawdzają się zwyżki teleskopowe?

Ładowarki teleskopowe to urządzenia transportu bliskiego, które można zobaczyć nie tylko na placach budowy, lecz także w gospodarstwach rolnych, w halach magazynowych albo obiektach produkcyjnych. Wykorzystują je również przedsiębiorstwa związane z leśnictwem, oczyszczaniem miast czy logistyką. Co sprawia, że chętnie kupują je lub wynajmują firmy z tak różnych branż? Uniwersalność.

Osprzęt do ładowarek teleskopowych

To, co podkreśla się przy ładowarkach teleskopowych, to możliwość zakupu osprzętu, który transformuje zwyżkę w zupełnie innego rodzaju maszynę. Do ładowarek da się dokupić widły, łyżki ładowarkowe, platformy robocze, pługi, chwytaki, szorowarki, zamiatarki, świdry, młoty hydrauliczne, betoniarki, końcówki dźwigowe, kosiarki, siewniki, agregaty uprawowe itp. Lista elementów dodatkowych jest bardzo długa. Oprócz tego wybór modeli ładowarek nie ogranicza się tylko do kilku opcji – na rynku dostępne są zarówno ładowarki sztywne, jak i obrotowe, które pozwalają na pełen obrót kabiny z operatorem wokół własnej osi i tym samym na zwiększenie pola widzenia. W zależności od potrzeb można kupić lub wynająć w ramach wynajmu długoterminowego ładowarkę z napędem hydrostatycznym albo mechanicznym, o różnym zasięgu ramienia i udźwigu.

Gdzie kupić ładowarki obrotowe? Sprawdźcie ofertę producenta: https://www.magnith.pl

Rolnictwo, budownictwo, leśnictwo

W rolnictwie ładowarki teleskopowe wykorzystuje się m.in. do przenoszenia materiałów sypkich, paszy dla zwierząt, słomy, bel siana czy zielonki, do uprawy gleby, siania, oczyszczania terenu oraz prac związanych z naprawą lub renowacją budynków gospodarczych.

Budownictwo znalazło dla ładowarek teleskopowych równie szerokie zastosowanie. Mogą służyć jako maszyny do przeładunku, koparki, urządzenia podnoszące na odpowiednią wysokość specjalistów wraz ze sprzętem w celu wykonania prac dekarskich, malowania elewacji czy montażu elementów na szczycie budynku.

Ładowarki sprawdzają się także w leśnictwie – są używane głównie do transportu bel drewna. W magazynach i halach logistycznych urządzenia pozwalają na łatwe przenoszenie palet z miejsca na miejsce, wykonanie rozładunku albo ściągnięcie dużych materiałów z wyższych części obiektu. Wykorzystują je również firmy działające w branży komunalnej, ponieważ dzięki zastosowaniu zamiatarek, pługów oraz części koszących ładowarki pomagają wykonywać prace związane z oczyszczaniem dróg i koszeniem traw porastających pobocza.

Ładowarki można zobaczyć także w portach lotniczych na całym świecie. Tam sprawdzają się przy czyszczeniu pasów startowych, a jednocześnie przydają się wtedy, gdy serwisanci muszą wykonać niezbędne naprawy lub konserwacje urządzeń.

You may also like