traktor

Współczesne rolnictwo nie przypomina w niczym ręcznej, żmudnej pracy. Rolnicy korzystają z licznych maszyn, które ułatwiają im wykonywanie poszczególnych czynności szybciej i efektywniej. Niestety, maszyny niekiedy zawodzą. Ciężka praca w ziemi powoduje uszkodzenia części, które należy regularnie wymieniać, by traktor, siewnik lub kombajn zawsze były gotowe do użycia. Z myślą o rolnikach powstał sklep internetowy, w którym dostępne są części zamienne do maszyn rolniczych. Zapoznaj się z jego ofertą i wybierz renomowane części zamienne do swojego traktora i nie tylko.

1. Renomowane części zamienne z Kverneland Group

2. Jakie maszyny są stosowane we współczesnym rolnictwie?

Maszyny do orki, siewu bądź zbioru zielonki ułatwiają pracę w gospodarstwach tradycyjnych i wyspecjalizowanych. Używa się ich zarówno w uprawie roślin oleistych, zbóż i ziemniaków lub marchwi, jak i w gospodarstwach, które zajmują się hodowlą trzody i drobiu. Rolnicy z pomocą maszyn osiągają większe zbiory, a zyski z prowadzenia gospodarstwa umożliwiają im inwestowanie w rozwój i zakup nowych maszyn. Aby utrzymać wysoki poziom zysków oraz efektywności pracy na roli, powinno się dbać o regularne przeglądy maszyn. Do tego celu potrzebne są części zamienne ze sklepu online.

Renomowane części zamienne z Kverneland Group

W ofercie Kverneland rolnicy znajdą wszelkie części zamienne do posiadanych maszyn. Kverneland to światowy lider w sprzedaży maszyn dla rolników, dlatego oferuje swoim klientom wszystko, co potrzebne do prowadzenia prac związanych z daną porą roku. Dzięki regularnym przeglądom i serwisowaniu każdy traktor cechuje dobra zwrotność i wysoka moc silnika, a maszyny do nawożenia nie zapychają się i równomierne rozprowadzają nawóz sztuczny lub naturalny. Sprawne sprzęty, gotowe do pracy przez cały rok, zapobiegają problemom z niewykonaniem określonych prac polowych w terminie. Zbyt długa zwłoka z terminem opryskiwania bądź źle wykonany rozkład masy nawozu sprawiają, że plony są słabsze.

Wybierając części zamienne do maszyn rolniczych, zawsze powinno się pamiętać o jakości. Cena jest kwestią drugorzędną, gdyż podzespoły powinny być przystosowane do pracy w ciężkich warunkach. Ziemia z kamieniami i korzeniami jest trudna do orania, a usuwanie chwastów metodą mechaniczną zawsze powinno być dokładne. Jeśli jakość części do maszyn rolniczych będzie za niska, wykonanie prac polowych zgodnie z najwyższymi standardami stanie się niemożliwe. Części do maszyn wykorzystywanych w rolnictwie nie powinny pochodzić z firm produkujących zamienniki, w szczególności gdy mają służyć do pracy w dużym, wyspecjalizowanym gospodarstwie.

Jakie maszyny są stosowane we współczesnym rolnictwie?

We współczesnym rolnictwie wykorzystuje się maszyny praktycznie do wszystkich prac polowych. Maszyny są niezbędne od przedwiośnia aż do ostatnich zbiorów. Podstawą jest traktor, który służy do ciągnięcia sprzętów do orania, nawożenia, bądź bronowania. Ponadto rolnicy sięgają do maszyny do koszenia traw i innych roślin zielonych, podawanych do jedzenia krowom oraz pozostałym zwierzętom hodowlanym. Po zbiorach zbóż potrzebne są maszyny do czyszczenia i suszenia zboża, dzięki którym oddziela się ziarna od plew. Tradycyjnie taką pracę wykonywano ręcznie za pomocą cepa. Urządzenia do czyszczenia sprawiły, że zboże jest szybciej gotowe do mielenia, karmienia zwierząt lub przechowywania w silosach. Do prac rolniczych przydają się także maszyny do przygotowywana pasz i karm dla hodowanych zwierząt, obniżające koszty zakupu gotowych pasz.

You may also like