iskry

Głębokie otwory o bardzo małej średnicy przydają się w wielu branżach. Wynika to z konieczności wykorzystywania podobnych elementów, które jednak znajdują zupełnie inne zastosowanie. O jakich konkretnie elementach mowa? Dowiedz się tego z naszego artykułu! Oto 6 produktów, które najczęściej powstają przy użyciu metody elektrodrążenia wgłębnego EDM.

1. Stemple i matryce

Mają one bardzo szerokie zastosowanie. Służą one do tworzenia wzorów, numerów seryjnych, logo i innych oznaczeń na przedmiotach wykonanych z metalu czy tworzyw sztucznych. Ogółem mówiąc, są niezastąpione wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba trwałej identyfikacji produktów.

Doskonale sprawdzają się więc w branży opakowaniowej, motoryzacyjnej, introligatorskiej oraz medycznej. Oprócz tego istnieją jeszcze stemple i matryce przeznaczone do tłoczenia lub pras krawędziowych.

2. Formy wtryskowe i odlewnicze

Oba produkty służą do uzyskiwania konkretnych, nierzadko bardzo skomplikowanych produktów. Formy wtryskowe stosuje się przy elementach z tworzyw sztucznych, a odlewnicze przy częściach z metalu. W pierwszym przypadku materiał wtryskuje się przy użyciu ciśnienia. W drugim zaś wystarczy surowiec wlać. I chociaż metody od siebie się różnią, to obie foremki powstają poprzez drążenie wgłębne.

A gdzie się przydają? Przede wszystkim w produkcji plastikowych elementów, części samochodowych, opakowań, obudów sprzętu elektronicznego, komponentów lotniczych, struktur związanych z produkcją energii, a nawet zamków broni palnej.

3. Pręty paliwowe

To niezbędny element przemysłu jądrowego. Z oczywistych względów nie są one (jeszcze) tak bardzo potrzebne w Polsce. Niemniej jesteśmy do ich produkcji technologicznie przygotowani, ponieważ pręty paliwowe powstają właśnie przy użyciu elektrodrążenia wgłębnego. Warto przy tym zauważyć, że znajdują one swoje zastosowanie również podczas różnego rodzaju badań naukowych, które przeprowadza się także w naszym kraju.

A do czego konkretnie służą? Pręty kontrolują dostarczanie paliwa do reaktorów, dzięki czemu generuje się energię jądrową i produkuje izotopy.

4. Łopatki turbin i sprężarki

Odgrywają one kluczową rolę w efektywnym działaniu turbin gazowych oraz parowych, a także sprężarek. Jak łatwo się domyślić, są one wykorzystywane w branży lotniczej oraz motoryzacyjnej. CNC automotive nie obędzie się bez precyzyjnych łopatek, które przenoszą energię kinetyczną czynnika roboczego i generują przepływ. Muszą mieć aerodynamiczny kształt, a ten osiąga się wyłącznie przy użyciu nowoczesnej technologii elektrodrążenia.

Profesjonalne drążenie wgłębne

Wszystkie gałęzie przemysłu wymagają elementów wysokiej jakości. Można je uzyskać wyłącznie poprzez współpracę z profesjonalistami. Dlatego polecamy uwadze firmę Sacher. Pracujący tam fachowcy mają nie tylko dostęp do nowoczesnych narzędzi, ale też duże doświadczenie w dziedzinie drążenia wgłębnego dla branży automotive i wielu innych.

Skontaktuj się drogą telefoniczną lub mailową z przedstawicielami marki Sacher, aby uzyskać więcej informacji na temat szczegółów oferty oraz wyceny zlecenia.

You may also like