bongo

Bongo wodne to proste w użyciu urządzenie służące do przyjmowania dymu. Przed dostaniem się do płuc, jest on w całości przefiltrowany i schłodzony. Alternatywnie, zamiast dymu może to być para — jeśli zamierzamy korzystać z bonga w celu waporyzacji. Dzięki temu możemy w zdrowy sposób używać wybranego przez siebie materiału roślinnego. Co więcej, niska temperatura dymu/pary podnosi komfort użytkowania bonga. 

Osoby mające pierwszą styczność z bongiem, często nie wiedzą, w jaki sposób używać go poprawnie. Sprawdź, jak używa się bonga oraz co zrobić, by podnieść komfort jego użytkowania. =

Użycie bonga krok po kroku 

Bonga z reguły składają się z podobnych elementów: dzbana, cybucha, ustnika, komory. Można także spotkać się z modelami wyposażonymi w sprzęgło oraz dodatkową filtrację. Jak z nich korzystać i jakie kroki należy wykonać po kolei? 

1. Zapamiętaj – korzystaj jedynie z czystego bonga! Wyczyść je dokładnie przed każdym użyciem. Także, gdy używasz bonga po raz pierwszy, po zakupie. Do tego celu możesz skorzystać z domowych metod lub zdecydować się na specjalne płyny. Świetnie poradzą sobie z każdym zanieczyszczeniem. 

2. Gdy Twoje bongo wodne jest już wyczyszczone, możesz napełnić je wodą. Zrób to przez ustnik – pamiętaj, że jej ilość nie może wykraczać poza sprzęgło i powinna delikatnie zakrywać końcową część cybucha. 

3. Kolejne 2 kroki są opcjonalne, zależą od modelu posiadanego bongo oraz preferencji użytkownika. Jeżeli urządzenie posiada dodatkową filtrację, napełnij ją wodą. Dzięki temu zyskasz jeszcze większe oczyszczenie dymu z niepotrzebnych substancji. Możesz także wrzucić kilka kostek lodu do wody – późniejszy dym stanie się przyjemnie chłodny i zyskasz jeszcze większą radość z jego przyjmowania. 

4. Przygotuj swój materiał – zmiel go za pomocą grindera. Uważaj na jego odpowiednią grubość, pyłek nie może być zbyt drobny. Jeśli nieopatrznie dostanie się do wody, znacząco wpłynie to na jakość filtracji. 

5. Przygotowany materiał umieść w górnej części cybucha. Delikatnie go uklep, uważając, by nie zatkał otworu. Jeśli wykonujesz tę czynność zbyt mocno, możesz zapchać cybuch. Wtedy usuń materiał przy pomocy cienkiego przedmiotu – przykładowo wykałaczki. 

6. Wszystko jest gotowe do rozpoczęcia przyjmowania dymu! Chwyć bongo w taki sposób, by palec całkowicie przykrywał sprzęgło. W innym przypadku powietrze, które wciągniesz, będzie pochodzić z zewnątrz. Przytykanie sprzęgła powoduje, że powietrze, które przyjmujesz, posiada właściwości pochodzące z wykorzystywanego przez Ciebie materiału. 

7. Umieść usta wewnątrz ustnika. Zadbaj, by dokładnie przylegały do ścianek. Przyłóż odpaloną zapalniczkę do materiału i delikatnie wciągaj powietrze. W tym momencie zaczyna się tworzyć dym lub para wodna, które przedostaną się do bonga, a następnie Twoich płuc. 

8. Po pewnym czasie od odpalenia materiału cała komora będzie wypełniona dymem. Jeśli wypełni się w całości, zdejmij palec ze sprzęgła – następnie weź głęboki wdech

Obecnie istnieje wiele rodzajów bonga, których sposób użytkowania może się różnić. Powyżej znajduje się opis działania bonga wodnego klasycznego, jednak na rynku można dostać także np. bongo wodne grawitacyjne – dostępne w ofercie sklepu internetowego VapeFully.com. Szukasz tradycyjnych rozwiązań? Sklep oferuje bonga w wielu kształtach i rozmiarach. 

O czym jeszcze należy pamiętać, gdy używasz bonga wodnego?

Po każdym użyciu bonga wyczyść je! Jeśli zależy Ci na przyjmowaniu jak najlepszej jakości dymu lub pary, to jeden z najważniejszych kroków. Przemywanie bongo zarówno przed użyciem, jak i po pozwala na pozbycie się nie tylko pozostałości po poprzedniej sesji, ale także kurzu, który mógł osadzić się np. na ustniku, gdy nie używaliśmy naszego sprzętu. 

Pamiętaj także o wymianie wody w trakcie użycia bonga. Jej kolor może zmienić się na ciemniejszy – to oczywiście oznacza jej zanieczyszczenie. Zadbaj o regularną wymianę, szczególnie gdy korzystasz z bongo wodnego w większym gronie. 

Chcesz zwiększyć poziom filtracji? Niektóre modele bonga posiadają specjalne miejsce, przeznaczone do umieszczenia w nim węgla aktywnego. To produkt doskonale radzący sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami. Pozwoli na pozbycie się 100% toksyn – opcja szczególnie istotna w przypadku osób, chcących uzyskać zdrowszą parę wodną. Przykładowo ze względów zdrowotnych. 

You may also like